Президент підписав закон про ГМО

Відтепер Україна матиме чіткі правила та процедури для маркування, розміщення на ринку, моніторингу, перевезення, зберігання та утилізації ГМО та ГМ-продукції. Ці правила спрямовані на забезпечення безпеки та ефективності ГМО, а також на захист здоров’я людей та навколишнього середовища, інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rada.gov.ua.

Закон України «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції» №3339-IX запроваджує комплексне врегулювання правових та організаційних засад генетично-інженерної діяльності шляхом здійснення держнагляду (контролю) за використанням генетично модифікованих організмів та обігом ГМ-продукції.

Законом передбачається:

 • Обов’язкове маркування ГМО та ГМ-продукції, що дозволяє споживачам приймати обґрунтовані рішення про те, чи купувати їх чи ні.
 • Моніторинг ГМО та ГМ-продукції, що допомагає виявити будь-які потенційні ризики для здоров’я людей або навколишнього середовища.
 • Перевезення ГМО та ГМ-продукції в безпечних умовах, що запобігає їхньому потраплянню в навколишнє середовище.
 • Зберігання ГМО та ГМ-продукції в безпечних умовах, що запобігає їхньому псування або забрудненню.
 • Утилізація ГМО та ГМ-продукції безпечним способом, що запобігає їхньому потраплянню в навколишнє середовище.
 • Закон також встановлює санкції за порушення правил та процедур, пов’язаних з ГМО.

  Джерело: propozitsiya.com

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь