Прогнози поки не справдились – картопля подешевшала

Хоча нещодавно оглядач у галузі сільського господарства центру «АГРО Перспектива» Лариса Гук попереджала українців про можливе здорожчання картоплі до 40 грн за кілограм, наразі цей популярний продукт подешевшав. До речі, вперше з жовтня 2023 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Це сталось через значне зниження торгової активності та збільшення пропозиції картоплі. Якщо з другої половини жовтня 2023 року фермери практично щотижня підвищували ціни на картоплю, то вже сьогодні більшість виробників змушені переглядати ціни на дану продукцію в бік зниження. Так, на сьогодні картопля надходить у продаж по 16-22 грн/кг, що в середньому на 11% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Ще наприкінці минулого тижня пропозиція картоплі на ринку України значно збільшилася, оскільки фермери, які раніше утримувалися від продажів в очікуванні подальшого зростання цін, почали розпродавати наявні обсяги цієї продукції. Прийняти таке рішення виробники були змушені у зв’язку зі стрімким погіршенням якості картоплі в сховищах.

Водночас господарства, які мають у своєму розпорядженні запаси якісної продукції, з продажами не поспішають, оскільки впевнені, що попит на картоплю активізується ближче до кінця поточного місяця.

Варто зазначити, що, попри зниження цін, сьогодні картопля в Україні надходить у продаж у середньому у 2,9 раза дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь