Програма USAID Harvest залучить додаткові $500 млн інвестицій для посилення агроекспорту України, – Денис Башлик

Значна кількість фермерів проходять третій сезон лише завдяки підтримці, яка надається проектами USAID. Йдеться як про насіннєві матеріали, добрива, що допомагають забезпечувати продовольчу безпеку не лише України, але й усього світу, так і про непохитну підтримку системних реформ в Україні: земельної, реформи з меліорації, розвиток переробки, що є надважливими на сьогодні, наголосив заступник Міністра агрополітики Денис Башлик під час вступного слова в межах зустрічі з керівництвом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та представниками Посольства США в Україні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

«Сьогодні ми презентували нову програму USAID Harvest, націлену на інвестування в майбутнє аграрного сектору України, − йдеться про понад 250 млн дол. у відбудову та розширення аграрного сектору. Зокрема підтримка буде спрямована на малих виробників зерна та олійних, аби розширити ринки їхнього експорту. Користуючись нагодою, хочеться ще раз подякувати нашим американським колегам за їхню підтримку, яку ми отримуємо, без перебільшення, щодня», − резюмував Денис Башлик.

Зі свого боку заступниця адміністратора Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) Ізобель Коулман наголосила, що  американське агентство змінює свій фокус на майбутні потреби сільського господарства України і буде підтримувати диверсифікацію її експорту та виробництво продуктів із вищою доданою вартістю. Коулман додала, що програма USAID Harvest має за мету посилити аграрний експорт на 1,5 млрд дол. і залучити додаткові 500 млн дол. приватних інвестицій.

«Це особливо важливо, враховуючи що 15-16 червня у Швейцарії відбудеться глобальний саміт миру, який ініціювала Україна. Під час заходу буде обговорюватися Українська формула миру для досягнення справедливого закінчення війни, яку проти нашої країни розв’язала росія. Один з десяти пунктів формули миру стосується продовольчої безпеки світу. Україні вже вдалося відновити роботу морського коридору, експорт морем майже повернувся на довоєнні показники. На березень цього року коридором пройшли понад 1100 суден, які вивезли 33,8 млн тонн вантажів, з яких 23 млн тонн с/г продукція», – наголосив Денис Башлик.

За його словами Україна, як один з найбільших світових експортерів зерна, розуміє свою відповідальність перед іншими країнами. Саме тому ще з листопада 2022 року працює ініціатива «Grain from Ukraine» («Зерно з України»), яка була започаткована Президентом України Володимиром Зеленським у партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП). У рамках «Grain from Ukraine» вже відправлено 7 суден із понад 195 тис. тонн зерна та 7 600 тонн борошна до Сомалі, Ефіопії, Кенії, Ємену, Нігерії.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь