Протести фермерів змусили ЄС пом’якшити екологічні реформи

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що відкличе програму зі скорочення вдвічі використання пестицидів у ЄС, оскільки вона стала «символом поляризації» після протестів фермерів у всій Європі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на liga.net.

Єврокомісія у червні 2022 року запропонувала програму скорочення використання пестицидів на 50% до 2030 року в рамках плану підвищення стійкості сільського господарства.

Програму критикували через побоювання щодо падіння врожайності та сумнівів у здатності фермерів знайти заміну пестицидам.

За словами фон дер Ляєн, згодом може бути висунута нова, більш зріла пропозиція щодо пестицидів з ширшою участю зацікавлених сторін, і дискусія щодо скорочення використання хімікатів буде продовжена.

ЄС також довелося погодитися на пом’якшену угоду щодо закону про відновлення природи, який мав повернути щонайменше 20% суші та моря ЄС у первинний стан. Минулого тижня ЄС відклав плани, які вимагають від фермерів резервувати більше земель під пар для покращення біорізноманіття.

Відмова від програми з пестицидів сталася після хвилі протестів у Франції, Бельгії та інших країнах Європи, де фермери виступали проти запропонованих правил ЄС, планів щодо скорочення субсидій та угод про вільну торгівлю з країнами, які не входять до Євросоюзу.

Французькому уряду навіть довелося пообіцяти фермерам велику фінансову підтримку та боротьбу з недобросовісною конкуренцією, а також жорсткіші перевірки походження продуктів, щоб вони припинили протести.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь