Розвиток озимини випереджає середньорічні показники на 10-14 днів

На завершення квітня в Україні відмічалося доволі помітне випередження у розвитку рослин озимини в порівнянні з середньобагаторічними термінами, а саме на 10–14 діб. Цей факт у своєму місячному звіті зазначили фахівці Національної академії аграрних наук України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Зокрема, в останні дні минулого місяця було зафіксовано початок колосіння у ячменю озимого та ранньостиглих сортів пшениці озимої. На більшості посівів рослини знаходяться на заключному етапі фази виходу в трубку – утворили прапорцевий листок.

Для ярих зернових колосових і зернобобових культур нинішня весна виявилась ранньою, але затяжною. Незважаючи на складні погодні умови, які склалися в зоні Степу України, сівбу ранніх ярих культур було здійснено переважно впродовж останньої декади березня – першої декади квітня.

«Обстеження посівів з метою визначення стану посівів ярих зернових колосових і зернобобових культур, проведені наприкінці квітня, засвідчили, що ступінь розвитку рослин у цілому задовільний, але для оптимального розвитку отриманих сходів рослин нині явно недостатнє зволоження посівного шару, в результаті чого у рослин відмічається сповільнене наростання вегетативної маси та недостатнє формування вторинної кореневої системи», – зауважили фахівці.

Також вони нагадали, що гідротермічні умови квітня є певним індикатором сприятливості погодних умов щодо забезпечення нормального стану посівів озимих і ярих зернових, зернобобових, круп’яних та технічних культур, а також формування продуктивності рослин.

«Особливо це стосується кількості опадів, які випадають у цей календарний термін: останніми роками відмічалася доволі чітка закономірність – достатня кількість опадів у цьому місяці (не менше кліматологічної норми) забезпечувала, як правило, достатньо гарний врожай озимини, а також ранніх ярих зернових культур», – йдеться у звіті.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь