5 сільгосппідприємств на Вінниччині цьогоріч стали учасниками програми USAID АГРО. За ці гранти аграрії безкоштовно отримують мобільні зерносховища. Також сільгоспвиробникам допомагають встановити та завантажити зернові рукави, повідомив консультант товариства «АГ-БАГ Україна» Сергій Степовий.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.
«По умовах гранту ми маємо заховати у такі оперативні сховища 120 тисяч тонн зерна. Це може бути рання і пізня група зернових. Виходячи з потреб самого господарства, пакується та культура, яка є в наявності, яку потрібно зберегти. У Вінницькій області по цій програмі працює 5 господарств і на кожному господарстві організовані такі сховища», – пояснив Степовий.
Серед учасників програми USAID АГРО – сільгоспкооператив, що у селі Вівсяники Хмільницького району, яким змонтували полімерний рукав. За словами директора підприємства Валерія Ліневича, зернові рукави використовував і торік. Результатом задоволений.
«По-перше, там не розвиваються довгоносики, кліщі. Не потрібно за це думати. По-друге, нам немає, де зберігати зерно. Тому сьогодні ми прийняли рішення змонтувати 5 рукавів. Загалом, у них ми хочемо зберігати 3200 тонни пшениці та кукурудзи», – розповів Валерій Ліневич.
Цьогоріч аграрій зібрав понад 6 тисяч тонн ранніх зернових. Частина збіжжя піде на корми, решта – під реалізацію. Зараз продавати зерно невигідно, як і орендувати елеватори, зазначив Ліневич.
«Зараз всі молотять і деякі господарства не мають, де зберігати зерно. А ділки наші цим користуються і приймали зерно по 123 долари, а сьогодні вже 95 долари за тонну. Вони наживаються на тих, хто все зробили. А вони потримають 3 місяці і матимуть подвійну маржу. Вони цим користуються, а ми цього не хочемо. Завдяки мобільним сховищам ми самі собі господарі, піднялась ціна – ми розрізали мішки, завезли й продали», – розповів Ліневич.
За словами агронома підприємства Владислава Тарченка, збіжжя у зернових рукавах можна зберігати до двох років. Розміщують такі не лише на спеціальних майданчиках, а й у полі. Серед недоліків експлуатації називає – легкодоступність для гризунів та птахів. Втім, з ними вже навчилися боротися.
Всього ж з початку повномасштабного вторгнення завдяки грантовим програмам українським аграріям безкоштовно надали 25 тисяч зернових рукавів, розповів Сергій Степовий. Компанія «АГ-БАГ Україна» допомагає завантажити їх збіжжям. За тонну беруть 65 гривень. Окрім Вінницької, працюють ще у 9 областях.
Джерело: propozitsiya.com