Транзит української агропродукції через Польщу залежатиме від виборів до Європарламенту, – Денис Марчук

Українсько-польські кордони розблоковані, транзит української агропродукції через Польщу триває. Але через політичні чинники конфлікти на європейських кордонах можуть повторюватися, розповів заступник голови ВАР Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Найбільш складним моментом в україно-польських перемовинах є політика, бо завжди піднімаються опозиційні політичні сили, які намагаються форсувати тему української агропродукції, якої, начебто, забагато у Польщі. Час від часу лунають вимоги заборонити транзит, але це ключовий момент для України, бо певні види продукції не можуть транспортуватися морем. Проте, в межах загального експорту такі продукти становлять не більше 5%. Решта агропродукції рухається Чорним морем, частково через Дунай. Тому загрози для польської продукції немає», – пояснив заступник голови ВАР.

Подальшу долю українського експорту до ЄС визначать червневі вибори до парламенту.

«На порядку денному вибори до Європарламенту, і так чи інакше, ті гасла які піднімають опозиційні сили заради отримання електорату польських сільських територій, будуть стосуватися і України. Не виключаємо, що і надалі можливі заклики Польщі щодо заборони і транзиту української агропродукції. Вибори до Європарламенту є важливим чинником впливу. Зрозуміло, що вже у жовтні будуть сформовані комітети, новий парламент. Від того, які політичні сили будуть представлені у Європарламенті, яким буде ідеологічне і політичне спрямування щодо України, залежатимуть наші подальші торговельні відносини з ЄС на 2025 рік. Зараз можемо прогнозувати, що безмитного експорту на 2025 рік Україна може і не отримати. Тоді потрібно буде збільшувати квоти щодо низки продуктів, і над цим варто думати вже сьогодні», – додав Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь