Від ракетної атаки постраждав Інститут сільськогосподарської мікробіології в Чернігові. Збитки – майже 8,5 млн грн

Вранці 17 квітня Чернігів потрапив під ворожу ракетну атаку, яка забрала життя людей і спричинила руйнування. Зокрема суттєвих пошкоджень зазнав Інститут сільськогосподарської мікробіології й агропромислового виробництва НААН.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на cheline.

У день ракетних ударів, 17 квітня, разом зі слідчими районного чернігівського відділу поліції було проведено первинний огляд і зафіксовані всі пошкодження.

«У головному нашому корпусі, який розміщений в історичній пам’ятці, будинку Глібова, пошкоджено і розбито 18 вікон, орієнтовна площа – 40 метрів квадратних. Розбито двоє балконних дверей. Відпало облицювання на фундаментній частині, а на ґанку відпала плитка з одного боку. Пошкоджений дах: на одній із веж відпала частина бітумного покриття. Попадали світильники, два розбилися. У цьому корпусі обладнання не постраждало. Також у мікробіологічному боксі лабораторії пробіотиків вилетіло скло. Причому велика кількість скла попадала на столи. То столи лабораторні пошкоджені, але придатні до використання, проте з подряпинами», – зазначив Анатолій Москаленко, директор інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії агарних наук України.

А ось корпусу лабораторії фізіології мікроорганізмів, який розміщений проти готелю

«Придеснянський» узагалі не пощастило. Нині ця будівля взагалі непридатна для використання.
«Зроблено обстеження опорних конструкцій цієї будівлі, відповідно до якого пошкоджена система водопостачання та водовідведення, вони потребують заміни. Треба замінити покрівлю з металочерепиці з частковою заміною дерев’яних елементів даху, металопластикові вікна, вхідні та внутрішні дверні блоки, потрібен ремонт підлоги, штукатурки стін, стель, перегородок, бо все полетіло. І зірвало дах на пів метра. По периметру будівлі пошкоджене вимощене асфальтно-бетонне покриття», – пояснив директор інституту.

Орієнтовна вартість робіт, які потрібно виконати, становить 8 мільйонів 460 тисяч гривень у цінах на квітень 2024 року.

«Таких грошей інститут не має. Це тільки може бути допомога благодійників чи з бюджету. Зараз щодо цього ведеться активна робота», – розповів Анатолій Москаленко.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь