Війна в Україні: через мобілізацію в Польщі нікому збирати полуницю

В Польщі цього року може виникнути проблема з пошуком достатньої кількості працівників для збору полуниці. Причому  ситуація буде ставати дедалі складнішою, і це вплине на всю економіку Польщі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Sad24.pl.

«Почнемо з того, що кількість садів і плантацій збільшується, а працівників – ні. Не потрібна купа математиків, щоб зрозуміти, яким буде ефект. Думаю, виробники фруктів зі мною погодяться… – розповідає Цезарій Сигоцький, власник агентства з працевлаштування CZARSTON, який працює в галузі вже 25 років.

Щодо полуниці, то він майже абсолютно впевнений, що цього сезону буде нестача працівників, і масштаби нестачі робочої сили будуть дуже відчутними.

«Якщо не буде заморозків чи інших аномалій, на кущах залишиться 40% плодів. Я вас не лякаю і не відкриваю власний бізнес, а лише попереджаю за своїми спостереженнями та досвідом», – додає підприємець.

Сигоцький зауважує, що зараз буває так, що в господарствах працюють або підлітки, або чоловіки за 60 років, яких мобілізація в Україні не стосується.

«Якщо ми не матимемо доступу до працівників з України, наша економіка, сільське господарство та промисловість зіткнуться з труднощами. – Я тримаю господарство площею 100 га, яке є одним із найбільших у нашій області. Я відчуваю ці проблеми на власному досвіді. Нещодавно у мене була пропозиція на 100 працівників для прополки полуниці. Я доставив 50 осіб. Ось так це виглядає сьогодні… – пояснює Сигоцький.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь