В AgroMarket UUB опублікували аналітичний звіт ринку зернових та олійних за березень

В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі опубліковано аналітичний звіт ринку зернових та олійних за березень 2024 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз УУБ.

Згідно з інформацією, що міститься у звіті, на ринку пшениці, кукурудзи та олійних культур друга половина березня відображала підвищення і завершила місяць на позитивній ноті.

«На ринку пшениці прослідковувалося укріплення індикативів, яке пов’язано зі скороченням пропозицій та активного експорту. Також вплинуло зростання світових цін, яке спричинене загостренням внутрішніх проблем в країни-терориста, а саме з фітосанітарними сертифікатами, які створили ризики для їх темпів весняного експорту», – зазначили аналітики біржі.

Підтримку цінам на кукурудзу надавав попит тваринницьких підприємств, стримані пропозиції виробників, а також непокриті потреби експортерів. Проте подальше зростання призупинилося, оскільки попит з боку Китаю зменшувався, а пропозиція аргентинського зерна збільшувалася.

Щодо агрометеорологічних умов, то згідно з даними Укргідрометцентру, внаслідок дуже теплої погоди у лютому та у березні активні весняні процеси на території України розпочалися досить рано.

Середні ціни по Україні на кінець березня щодо початку місяця:

  • пшениця, 2 клас – 6 650,50 грн/т (+1,60%);
  • пшениця, 3 клас – 6 012,31грн/т (-0,28%);
  • пшениця, 4 клас – 5 237,12 грн/т (+0,80%);
  • кукурудза – 5 092,84 грн/т (+1,66%);
  • ячмінь – 5 105,37 грн/т (-0,20%).

На кінець березня сільськогосподарські товари CBOT торгувались у більш широкому діапазоні, хоча щотижневі зміни цін залишалися скромними. Звіт Міністерства сільського господарства США (USDA) про посіви, очікуваний ринками, показав, що прогнози щодо посівів пшениці та сої відповідали очікуванням, але посіви кукурудзи не виросли, що підтримало ціни на кукурудзу.

«На ринку пшениці ф’ючерси зазнали неоднозначних результатів. У той час як спотова пшениця CBOT знайшла підтримку, більш високі білкові контракти закрилися трохи нижче. Ф’ючерси на кукурудзу завершили місяць на стабільній ноті, підкріпленою позитивними звітами USDA щодо запасів і посівів, які підкреслюють важливість оптимальних погодних умов у США та північній півкулі для запобігання скороченню запасів у 2024/25 рр.

Ф’ючерси на соєві боби торгувалися відносно спокійно напередодні звітів USDA, завершивши тиждень дещо нижче», – додають аналітики.

З повною  версією звіту можна ознайомитись  у безкоштовному чат-боті для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB – далі «поділитись номером» – розділ «Аналітика».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь