В Болгарії незадоволені як імпортом української агропродукції, так і його обмеженням

31 січня фермери в Хасково (Болгарія) вивели техніку на дороги в знак протесту проти ввезення зерна з України, пише propozitsiya.com з посиланням на bourgas.

Виробники зерна припаркували сільгосптехніку у центрі села Підкріпа, на міжнародній дорозі на Свіленград. Вони вимагають захисту внутрішнього виробництва та збільшення субсидій.

На їхню думку, якщо держава не втрутиться, у галузі будуть банкрутства.

«У нас втрати становлять близько 100 левів на гектар. Субсидія складає 25 левів – нас вона не рятує. Ще один такий рік, і в Болгарії будуть масові банкрутства», – категорично заявив один із протестувальників.

В той же час до протестів готуються болгарські виробники соняшникової олії. Причина – в країні не вистачає соняшнику через припинення українського імпорту.

«Нам потрібен постійний потік соняшнику, тому що потужності, які ми маємо, вдвічі перевищують вироблену сировину. Ми протестуємо проти політики обмеження вільної торгівлі та проти політики, спрямованої проти інтересів фермерів з боку профільного міністерства», – заявив голова Спілки виробників рослинних олій та вершкових продуктів у Болгарія Яні Яньов.

За його словами, через офіційну заборону на ввезення соняшнику з України до 15 вересня надходження сировини практично немає.

«Зараз ми перебуваємо в режимі ліцензування імпорту соняшнику з України. Проте Київ не видає ліцензії, оскільки зацікавлений у тому, щоби він залишався в країні. Вони мають велику переробну промисловість. Тому доступ до українського соняшника на даний момент неможливий», – сказав Янев, наголосивши, що Україна є найбільшим експортером соняшникової олії.

Він пояснив, що болгарську продукцію купуватимуть тоді, коли «наші виробники вирішать, що ціна, за якою вони можуть реалізувати соняшник, є для них прийнятною». Імпорт із Румунії та Молдови має місце, але не у великих кількостях.

«Ціль нашої галузі – краще завантажити потужності для досягнення конкурентоспроможних цін на нафту. Тому що торік 90% нашої продукції було призначено для експорту. Мене не турбує внутрішній ринок. Все залежить від світових цін. Швидше постраждає галузь, що позначиться на державі», – резюмував Яні Яньов.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь