В лютому один із регіонів України почав весняну кампанію – тепла погода

В одному регіоні України аграрії вже почали посівну кампанію

© Верховна Рада/Telegram Ярий ячмінь та горох висаджені вже на значних площах

Завдяки теплій погоді, аграрії Одеської області почали весняну посівну кампанію наприкінці лютого, а не традиційну – у перших числах березня. “Вже посіяли 7,5 тис. га ярого ячменю та 4,2 тис. га гороху”, – зазначається у повідомленні комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України.

Одещина збільшує посівну площу гороху, через бажання отримати результат, оскільки минулого року посуха знищила частину врожаю цієї культури. “В області вперше посіяли 68 тис. га озимого гороху, ще планується засіяти близько 40 тис. га ярим горохом. Загалом у 2024 році в області планують збільшити посівні площі та посіяти: 266 тис. га зернових, 464,5 тис. га технічних, 37,9 тис. га овоче-баштанних та картоплі, 21 тис. га кормових”, – повідомляють у комітеті з посиланням на дані з регіону.

Ресурс для посадкового матеріалу аграрній підприємства забезпечують придбанням у господарств науки та у дилерів закордонної селекції.

Є половина від потреби добрив та препаратів

В Одеській області проводять підживлення посівів озимих культур, зокрема 365 тис. га посівів або 42,3% отримали азотне живлення. Для підживлення посівів необхідно 86 тис. тонн мінеральних добрив, з яких придбано 64% від потреби. Для боротьби з шкідниками, хворобами та бур’янами закуплено 54,2% від необхідних препаратів.

Аграрії готуються до двох сценаріїв: посухи та класичної прохолодної весни

Аграрії опрацьовують два сценарії посівної – затяжна і прохолодна весна та коротка і посушлива. “Якщо цьогорічна весна буде прохолодною та затяжною, такі посіви, за умови проведення додаткових технологічних операцій по догляду за ними, можуть дати нормальний урожай. Якщо ж весна буде жаркою та посушливою не виключено, що частину площ доведеться пересівати. В цьому випадку зростуть посівні площі таких ярих культур, як соняшник, соя, льон олійний, кукурудза, просо та сорго”, – говориться в аналітичній довідці.

Раніше повідомлялось, що урожай зернових в Україні сягнув майже 59 млн тонн. Збирання зернових та зернобобових культур урожаю 2023 року в Україні станом на 15 лютого було виконано на площі 10,609 млн га. Це 97% від запланованого.

Кукурудзу врожаю 2023 року в Україні обмолотили на 3,689 млн га. Це 91% від прогнозу. 

Також українські аграрії вже визначились із найпопулярнішими культурами, які будуть висаджувати під час посівної кампанії 2024 року та культурами-аутсайдерами.

Більше в цьому році планується посадити сої та буряків на цукор. Скорочуються посіви кукурудзи. Пріоритетними залишаються зернобобові, посівні площі під якими збільшаться на 11%, а також ярий ячмінь – на 7%. 

Ячмінь набуває популярності внаслідок його популярності на ринках, які транспортуються завдяки морському транспорту.

Посіви ярої пшениці зростуть на 2% у 2024 році, за прогнозами у опитуванні щодо планування та підготовки сільгоспвиробників до проведення посівної кампанії-2024.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь