В Україні досягли рівня збирання кукурудзи 91% від запланованого

Аграрії остаточно підрахували урожай зернових - яка культура може подешевшати

© pixabay.com Урожай кукурудзи зріс на 44 тисячі тонн

Урожай зернових в Україні сягнув майже 59 млн тонн. Збирання зернових та зернобобових культур урожаю 2023 року в Україні станом на 15 лютого було виконано на площі 10,609 млн га. Це 97% від запланованого.

Кукурудзу врожаю 2023 року в Україні обмолотили на 3,689 млн га. Це 91% від прогнозу. У звіті парламентського комітету вказано, що за даними Міністерства аграрної політики за останній тиждень урожай кукурудзи збільшився ще приблизно на 44 тис. тонн.

Чи подешевшає кукурудза?

Збільшення обсягів кукурудзи може опосередковано вплинути на ринок, оскільки може знизити вартість для кормів чи виготовлення круп‘яних виробів. Проте аналітики ще не визначились наскільки серйозним може бути вплив збільшення запасів кукурудзи на ціну продукту, оскільки є інші чинники впливу на вартість – зростання витратної частини щодо палива, запчастин і ускладнення логістики.

Українські аграрії вже визначились із найпопулярнішими культурами, які будуть висаджувати під час посівної кампанії 2024 року та культурами-аутсайдерами.

Більше в цьому році планується посадити сої та буряків на цукор. Скорочуються посіви кукурудзи. Пріоритетними залишаються зернобобові, посівні площі під якими збільшаться на 11%, а також ярий ячмінь – на 7%. 

Ячмінь набуває популярності внаслідок його популярності на ринках, які транспортуються завдяки морському транспорту.

Посіви ярої пшениці зростуть на 2% у 2024 році, за прогнозами у опитуванні щодо планування та підготовки сільгоспвиробників до проведення посівної кампанії-2024.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь