В Україні значно збільшуються овочесховища за обсягами – аграрії диктують попит

Обсяги овочесховищ збільшуються в Україні на 200% – кому продають продукти аграрії

© Tolsma Ukraine LLC/facebook.com Розвиток овочівництва пов’язаний з тим, що він спрямований на внутрішній ринок

Стимулювання овочівництва українським внутрішнім ринком, де зросли суттєво ціни на продукти, призвело до стрімкого збільшення потреби в овочесховищах. Наразі українські аграрії майже на 200% збільшують обсяги замовлень у будівельних компаній овочесховищ та картоплесховищ, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Більшість замовлень – приватне інвестування, оскільки фермерські та аграрні компанії побачили перспективу у розвитку внутрішнього ринку та споживання продукції. Частково розвиток внутрішнього споживання пов’язаний із проблемами щодо транспортування овочів за кордон і блокуванням кордонів із західними країнами місцевими фермерами. Саме тому відбулось переорієнтуванням виробників на внутрішній ринок та орієнтування на внутрішнє споживання. Експерти зазначають, що таким чином місцеві виробники витісняють продукцію імпортовану, зокрема ту, яка може тепер зі значними перервами постачатись в Україну.

Брак овочесховищ спричинила війна та удари окупантів

Всього втрати щодо обсягів овочесховищ оцінюються приблизно в 150 тисяч тонн обсягів. За 2023 рік побудовано потужностей на 20 тисяч тонн. 

Найбільше овочесховища відновлено для зберігання цибулі –  70% та моркви – 15% і картоплі – 15%.

У лютому, виробники овочесховищ вже отримали замовлень на побудову овочесховищ обсягом 25 тис. тонн, проте у пік сезону – до початку літа, таких замовлень може бути до 40 тис. тонн.

Бурхливий розвиток овочесховищ пов’язаний не лише з попитом і необхідністю зберігати значні обсяги овочів, але і зі значним зростанням вартості овочів. Крім того, цей ринок став приваблививішим, ніж більш потужний і вигідний експорт зерна, олії, молока та м’яса. Внаслідок блокади кордонів, овочівництво орієнтоване на внутрішній ринок отримає переваги, порівняно з виключно експортноорієнтованим напрямком аграрної галузі.

Де будуть нові овочесховища

В більшості випадків промислове овочівництво починає змінювати географію свого розташування і орієнтується більше на західні та центральні області України. Там і будуються нові овочесховища.

Ново овочесховища не лише зберігають продукцію, а пропонують товар з доданою вартістю – помиті, очищені овочі або овочі у вакуумній упаковці та бланшовані овочі, які можуть використовуватись для постачання Збройним Силам України.

Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні зростають ціни на продукти. Зокрема, подорожчали популярні овочі, внаслідок використання місцевих ресурсів для їх вирощування та транспортування, підготовки. Зростання ціни на імпортні овочі відбулось через подорожчання логістики внаслідок блокування польського кордону, а також через девальвацію гривні, оскільки імпортні товари закуповують за іноземну валюту.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь