Вирощування, переробка та експорт гороху буде збільшуватись, – Антоніна Скляренко

Більшість врожаю гороху 2024 року піде на експорт, розповіла очільниця Асоціації бобових України Антоніна Скляренко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukraine-pulse.org.

«У 2024 році Україна збере не менше 400 тис. тонн гороху. Середня врожайність бобової становить 2,3 ц/га, окремі виробники збирають до 3 ц/га. До війни внутрішнє споживання гороху становило 65-75 тис. тонн, зараз воно вдвічі менше. Україна споживає не більше 40 тис. тонн бобової, решту – експортуємо», – розповіла очільниця профільної асоціації.

Вона зазначила, що в Україні площі під горохом продовжать збільшуватися у 2025 році.

«Цьогоріч очікуємо, що аграрії засіють понад 160 тис. га гороху. На жаль, з господарського обороту випадуть заміновані та окуповані території. Два основних чинника впливають на збільшення посівних площ –  можливості експорту до Індії та Китаю. В березні закупівельні ціни вже зросли на 2 тис. грн на тонну порівнянні з передноворічними показниками. Але найвищими будуть ціни, коли розпочнуться поставки українського гороху на ринок Китаю, який є преміальним. Тому площі бобової зростають і ще більше зростуть у наступному сезоні 2025 року», – зазначила Антоніна Скляренко.

Перспективним для українських виробників є експорт продуктів переробки гороху.

«Окрім Індії та Китаю український горох експортується до Пакистану, Туреччини, ЄС. Наші виробники почали переробляти горох на колотий – такий продукт є більш цікавим по ціні, користується попитом в ОАЕ та Саудівській Аравії. З ринками потрібно працювати: аграріям їздити на міжнародні виставки, переймати досвід та налагоджувати нові контакти», – вважає експертка. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь