Власники паїв на Миколаївщині чекають на виплати за оренду за минулий рік

У селі Киселівка, що на Миколаївщині власники пайових земель очікують на виплати від підприємства «Південне» за оренду територій. Орендодавці не отримали плату за 2022 рік від фермерського господарства, з яким підписували договір до 2027 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Бенефіціарний власник компанії, дочірнім підприємством якої є «Південне», Юрій Кормишкін говорить, зобов’язувався платити саме за фактичне користування землями. У 2022 не міг їх обробляти через російську окупацію, далі через замінування. Із замінованих 29 тисяч гектарів землі змогли розмінувати понад 20 тисяч.

«Залишилося приблизно п’ять тисяч гектарів замінованих. На тих землях, які ми змогли обробити – ми посіялись і власникам буде виплачуватись орендна плата. А ті, які заміновані і ми не можемо зайти, є довідки – проблематично, і в компанії питання невирішене, чи будемо платити, чи ні. Думаю, що ні», – говорить Юрій Кормишкін.

За словами адвоката Андрія Саченка, якщо в орендаря є підтвердження того, що ділянки заміновані, то можна посилатись на це, як на форс-мажорну обставину.

«Звільняє від виконання обов’язків саме в період дії такого форс-мажору», – говорить адвокат.

В інших випадках за несплату може нараховуватись пеня. Компенсації аграріям поки непередбачені. Орендодавці ж можуть розраховувати в майбутньому на стягнення компенсації з росії як держави-агресора, говорить адвокат Андрій Саченко.

«Єдине, що механізм стягнення витрат поки відсутній. Державна екологічна інспекція чи Держгеокадастр, хтось з них має проводити експертизи щодо забруднення земельної ділянки та погіршення її якості. Тому що сам факт обстрілу не може бути єдиною безсумнівною підставою», – додає Андрій Саченко.

Відповідні проблеми спіткали й інших фермерів, однак державою ці нюанси враховані, говорить директорка департаменту Агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Олена Піскун.

«Сільгосптоваровиробники, які не можуть використовувати свої землі за призначенням, тобто не можуть здійснювати на таких землях господарську діяльність – звільняються від сплати податків та орендної плати», – розповідає Олена Піскун.

Для отримання відповідного рішення підприємці повинні звернутися до місцевої влади, аби потім передати його в податкову.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь