У квітні експорт агропродукції зріс на 16%

У квітні 2024 року Україні вдалося експортувати 8,3 млн т агропродукції, що на 16% більше аналогічного показника попереднього місяця. Це дуже гарний результат, особливо враховуючи, що продовжувалися обстріли портової інфраструктури, а також тривала блокада польського кордону. Обов’язково потрібно врахувати, що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон і певна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Щодо структури експорту продукції в квітні 2024 року, то вона виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 6,3 млн т (кукурудза – 63%, пшениця – 31%, ячмінь – 4%). Зростання до показника попереднього місяця: +22%;
  • олійні культури: 318,5 тис. т (соя – 42%, ріпак – 42% та насіння соняшнику – 12%). Падіння: -28%.
  • рослинні олії – 666,7 тис. т (соняшникова олія – 94%, соєва – 4% та ріпакова – 1%). Зростання: +2%.
  • макухи після вилучення рослинних олій – 614,6 тис. т (соняшникова – 91%, соєва – 9%). Зростання: +28%;
  • інші види агропромислової продукції – 420,3 тис т. Зростання: +4%.

Серед усіх категорій зменшення експортних відвантажень демонструють лише олійні культури. Це пов’язано зі зменшенням залишків культур, що призначені для експорту.

Сталі експортні відвантаження залишаються надзвичайно важливими для українського аграрного сектору. На жаль, в українських аграріїв уже давно немає власних фінансових запасів і регулярні надходження від експорту дозволяють отримувати кошти для ведення господарської діяльності, особливо в умовах посівної, що триває.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь