Удари росіян по енергооб’єктах можуть зупинити виробництво соняшникової олії, – аналітики

Українські заводи, які виробляють соняшникову олію, можуть зупиняти свою роботу у разі продовження російських обстрілів по енергооб’єктах. Весняні атаки на інфраструктуру вже призвели до критичного стану енергосистеми України. Таке припущення висловили аналітики 16 квітня під час аналітичного брифінгу кооперативу ПУСК.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«У квітні Україна експортувала 46 тис. тонн соняшнику, основні покупці – Румунія і Болгарія. Соняшника в Україні залишилося дуже мало, і на травень-червень ця олійна може бути в певному дефіциті. Однак здорожчання це може не викликати, оскільки на світових ринках падають ціни на рослинні олії: як соєву, так і пальмову. Ще один фактор впливу на ринок – атаки росіян на енергетику. Більшість переробних заводів працюють на електроенергії. Майже всі переробники мають дизельні генератори, але переходити на них недоцільно з огляду на зростання собівартості продукції. У разі продовження російських обстрілів по енергооб’єктах  частина заводів може зупинитися через недостатність електроенергії. У критичній ситуації держава буде надавати електроенергію населенню, а не бізнесу», – азначили в аналітичному департаменті ПУСК. 

На ринку соняшника та рослинних олій переважна кількість чинників буде сприяти зниженню цін.

«Наразі валова маржа в переробці генерує або нуль, або дуже невеликий прибуток: близько $10-15 на тонні. Вочевидь на ринку склалося більше факторів на користь подальшого просідання цін на соняшник. Пік ціни на олійну культуру пройдено ще у січні, якщо враховувати курс валют. Межа, до якої можуть знизитися  умовні ціни на соняшник, становить 15300- 15500 грн/т, хоча на цьому тижні заводи ще пропонують ціни 16600 грн/т. Потрібно слідкувати за цінами на рослинні олії: як тільки вони будуть знижуватися, то також ціни на соняшник почнуть знижуватися», – прогнозують аналітики.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь