Україна активно працює над розблокуванням експорту, – Дмитро Соломчук

З українських портів в Одеській області вже вийшло 4 судна після розірвання росією «зернової угоди». Кораблі пройшли 12-мильною зоною, і росіяни не могли вплинути на це попри погрози. Цим же коридором в Україну можуть заходити судна для вивезення української агропродукції, якщо у наших сил оборони буде достатньо засобів для їхнього прикриття, а до гарантування безпеки долучаться інші держави, зокрема й ті, що входять до акваторії Чорного моря, вважає народний депутат, член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rada.gov.ua.

«Нові судна можуть входити і виходити в українські порти, але для цього має бути спільна робота багатьох держав. Зараз Україна активно працює в цьому напрямку і на рівні парламенту, і Кабінету Міністрів, і Офісу Президента. Ми чекаємо на відповіді, на позицію світової спільноти, оскільки експорт – це одне з найболючіших питань для наших аграріїв. Урожай збирається, починаються осінні жнива й так само осіння посівна, а для цього потрібні кошти», – зазначив політик.

Він також додав, що актуальною залишається ініційована Президентом Володимиром Зеленським гуманітарна програма Grain from Ukraine, яка покликана запобігти голоду в країнах Африки та Азії.

«Ця програма важлива як для світу, так і для українських фермерів, які мають додаткову можливість збувати свою продукцію. Крім того, ми хочемо зробити так, щоб усі фермери – від малого до великого, які зареєстровані у держагрореєстрі, – могли взяти участь у державних закупівлях. Це потрібно для того, щоб не лише великі компанії, а й малі фермери мали можливість постачати свою продукцію всередині країни, зокрема для забезпечення наших Збройних сил», – наголосив народний депутат.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь