Україна більшу частину зернового експорту постачає через морські шляхи

Україна відвантажує 90% зернового експорту морем

© pixabay.com Водночас польский коридор суходолом потрібен, але критичність його використання суттєво знизилась

Україна використовує морський шлях для 90% зернового експорту. Загальний показник експортних поставок – понад 29,1 млн тонн зернових культур, а також зернобобових і готового борошна. Ці показники фіксуються станом на кінець лютого за підсумками 2023/2024 маркетингового року.

“Залежність від суходільного коридору на західному кордоні зменшується (хоча є напрямки, по яким це буде необхідно робити з точки зору організації логістики)”, – коментує очільник комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної ради Данило Гетманцев.

На думку очільника комітету, поки що ключовою статтею українського експорту залишається реалізація аграрної продукції.

Найбільше продали аграрії кукурудзи – 15,8 млн. тонн. Менше реалізовано на зовнішньому ринку української пшениці – 11,5 млн. тонн. Найменший показник серед зернових культур у ячменю – 1,6 млн. тонн.

Польща повідомила Україну про те, що може закрити кордон між двома країнами. Водночас таке рішення буде тимчасовим. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. Закриття кордону має відбутися для торгівлі товарами. Можливість перетину кордону громадянами країн, прем’єр-міністр не коментував. Дональд Туск не відкидає, що це “важке рішення” він ухвалить після консультацій з Києвом.

Глава МВС Польщі Марцін Кєрвінський, реагуючи на кілька випадків висипання українського збіжжя з вагонів і вантажівок на польській території пообіцяв, що правоохоронні органи затримають винних.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь