Україна щодня експортує до 300 тонн цибулі

За інформацією аналітиків, обсяги експорту цибулі з України продовжують зростати, однак, при цьому, оптові ціни на цибулю всередині країни продовжують залишатися стабільними на рівні 13 грн/кг.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

Таким чином ціни на цибулю в Україні станом на початок лютого 2024 року у 2,5 раза нижчі, ніж в той самий час 2023 року, але вони близькі до середніх багаторічних. Це ще раз підтверджує неймовірну ефективність українських аграріїв, які змогли всього за один рік відновити обсяги виробництва овочів, які зруйнували російські окупанти на півдні України.

За оцінками міжнародного експерта з торгівлі плодоовочевою продукцією Федора Рибалка, щодня українські трейдери вивозять до 300 тонн свіжої цибулі, переважно до Румунії. Він також повідомляє про те, що останнім часом відновився експорт української цибулі на ринок Молдови, де ціни динамічно зростають уже другий тиждень.

З огляду на зростаючі темпи експорту, чи вистачить цибулі для споживачів з України до кінця сезону або варто очікувати швидкого зростання цін на цю продукцію?

Безсумнівно, це питання зараз турбує багатьох. Оптовики та фермери з України, які мають цибулю високої якості у сховищах, поки що не поспішають її продавати. Переважно намагаються продавати лише ту продукцію, якість якої починає погіршуватися.

Якщо врахувати, що внутрішній попит на цибулю зараз доволі високий, і експорт зростає, а ціни не змінюються, то можна зробити висновок про те, що запаси продукції наразі доволі високі. Не варто забувати й про те, що в країнах Центральної Азії надлишок цибулі, а збирання нового врожаю почнеться трохи більше ніж за місяць. У Таджикистані, наприклад, на цьому тлі ціни на цибулю впали до 9 центів за кг. Відповідно, ці країни зараз намагаються максимально швидко позбутися надлишкових запасів цибулі, продаючи її за досить низькими цінами. На думку представників плодоовочевого бізнесу Центральної Азії – урожай ранньої цибулі в цих країнах також буде вищим, ніж роком раніше.

З іншого боку, в країнах Євросоюзу відчувається чимраз більший дефіцит цибулі, і є серйозні проблеми як з якістю продукції, так і з калібром.

В Україні ж, багато власників цибулі зберігають її вперше. Також багато хто вперше вирощував цибулю минулого року, що також може негативно позначитися на її придатності до зберігання. Тому не варто виключати цінових перепадів на ринку цибулі найближчими місяцями. Причому можливі не тільки періоди зростання цін, а й падіння, в разі якщо якість продукції при зростанні середньодобових температур повітря почне швидко погіршуватися.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь