Україна запропонувала компромісне рішення щодо експорту агротоварів до країн-сусідів

Денис Шмигаль

Україна буде позиватися у Світову організацію торгівлі проти Польщі, Словаччини та Угорщини, які вдалися до односторонньої блокади імпорту українського продовольства, зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Урядовий портал.

«Минулого тижня Єврокомісія скасувала обмеження на імпорт українського продовольства. На жаль, наші західні сусіди – Польща, Словаччина та Угорщина – вдалися до односторонньої блокади. Це удар по нашій економіці, по самих принципах роботи  Євросоюзу, по світовій продовольчій безпеці», – наголосив Прем’єр-міністр.

Одночасно Уряд України пропонує ЄС та країнам-сусідам компроміс. Україна впровадить ефективні заходи контролю та верифікації за експортом 4-х груп товарів.

«Ми будемо надавати ЄС та сусідам митні дані щодо експорту визначених товарів та будемо збирати дані про кінцевий пункт відправлень у системі електронної черги. Наша ключова пропозиція – це запровадження системи верифікації на експорт визначених агротоварів до 5 держав-членів ЄС. Ми обговорюємо цю пропозицію з Єврокомісією», – сказав Денис Шмигаль.

Україна також подала формальний запит до Польщі, Угорщини, Словаччини про порушення норм СОТ. Крім того, наша держава починає антидискримінаційне розслідування проти недружніх дій цих країн у торговельній сфері. 

«Якщо Польща, Угорщина, Словаччина не погодяться на узгоджені з Єврокомісією заходи, то Україна буде вводити дзеркальні або взаємні торгові обмеження. Найважливіше пам’ятати – ми всі на одному боці. На боці європейських цінностей і демократії. А по інший бік – російський тероризм, варварство і диктатура. У таких умовах мусимо бути єдиними, підсилювати одне одного та протидіяти ворогу разом», – підкреслив Прем’єр-міністр.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь