Україна збільшує експорт продукції з доданою вартістю

За перші три місяці 2024 року, як свідчать дані Державної митної служби, Україна експортувала агропродовольчої продукції на суму близько $6,5 млрд, що на 4 % менше, ніж у першому кварталі минулого року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Українську асоціацію аграрного експорту.

Доходи від реалізації м’яса і субпродуктів на зовнішніх ринках становили $243 млн (+ 20 %). Визначальним продуктом тут залишається м’ясо птиці, якого експортовано більше в натуральному і вартісному виразі – 112 тис. т на суму $222 млн. Окремо звертають на себе увагу доходи від експорту готових та консервованих м’ясних продуктів – приблизно $13 млн, тобто вищі у 2,5 рази.

Сумарний експорт молокопродуктів скоротився фактично до $43 млн (- 16 %), а основними товарами даної групи цьогоріч виступають сухе та згущене молоко ($16 млн), сири ($11 млн), масло і молочні пасти ($6 млн), незгущене молоко та вершки ($5 млн). Продовжує демонструвати позитивну динаміку морозиво українського виробництва, валютна виручка від якого зросла на чверть і сягнула $7 млн.

В поточному році експортовано також понад 15 тис. т яєць на суму приблизно $17 млн. В результаті, поряд з кількісним збільшенням відбулось зниження вартості продажів, тому що ціни експорту для України продовжують падати – 1078 дол/т або 28028 дол/контейнер 26 т.

Покращилась ситуація з продажами за кордон українського меду – майже 23 тис. т (+ 93 %) на суму $44 млн (+ 39 %). При цьому експортна ціна солодкого продукту характеризується спадною динамікою, зараз вона знизилась до 1909 дол/т.

Виручка від експорту плодів, ягід і горіхів збільшилась на 47 % – до $87 млн. На початку 2024 року найбільші доходи профільним експортерам приносять волоські горіхи ($38 млн), заморожені ягоди і фрукти ($29 млн), яблука та груші ($11 млн).

Українська Асоціація Аграрного Експорту відзначає, що абсолютна більшість товарних груп та окремих продуктів з доданою вартістю у січні-березні 2024 року мають зростаючі показники експорту. Збільшились  кількісні і вартісні обсяги продажів на зовнішніх ринках м’яса і субпродуктів, продукції садівництва, цукрових, шоколадних та хлібобулочних солодощів, різних продуктів плодоовочевої переробки, свіжої цибулі й часнику, макаронних виробів, морозива.

З іншого боку, зараз менший експорт молокопродуктів і пшеничного борошна, а ціни яєць і меду на зовнішніх ринках продовжують знижуватись.

Ринок Євросоюзу зберігає статус основного для збуту української агропродовольчої продукції. Однак з червня нинішнього року чергове продовження лібералізації зовнішньої торгівлі для наших експортерів супроводжуватиметься додатковими потенційними обмеженнями на поставки м’яса птиці, яєць, цукру, вівса, круп, кукурудзи й меду при їх перевищенні обсягів, які фіксувались у другому півріччі 2021 року та на протязі 2022-2023 років, тобто під час найбільшого зростання.

Враховуючи нові заходи впливу на українські продовольчі продукти з боку ЄС, УААЕ вважає за доцільне, з метою мінімізації очікуваних втрат профільних експортерів у короткостроковій перспективі, вже зараз проводити активну роботу з диверсифікації географії збуту, зокрема використовуючи ринки країн африканського континенту, Близького Сходу та Південно-Східної Азії.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь