Українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу, – Тарас Висоцький

Повномасштабне вторгнення росії суттєво вплинуло на продовольчу безпеку та діяльність агросектору України. Зокрема, постраждали логістичні ланцюги експорту сільськогосподарської продукції на світові ринки. Тому необхідно створити стійку до загроз систему постачань агропродукції, щоб гарантувати продовольчу безпеку України та світу, наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на засіданні Комітету НАТО продовольчого та сільськогосподарського планування.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Мінагрополітики.

За його словами, навіть зараз, після відновлення роботи частини українських морських портів аграрії все ще мають обмежені можливості експорту продукції. Хоча за два роки ситуація з постачанням агропродукції в ЄС та інші країни покращилась.

«Завдяки відкриттю українського морського коридору 85% сільгосппродукції експортується водним шляхом. Решта – залізницею та незначна кількість автошляхами. Але дуже важливо зберігати всі можливі шляхи експорту, оскільки навіть тижнева затримка критично впливає на стан агросектору і продовольчу безпеку країни. Тому українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу», – зазначив Тарас Висоцький.

Крім того, перший заступник Міністра зауважив, що на діяльність сільгоспвиробників впливає низка інших факторів. Зокрема, часткове або повне руйнування сільськогосподарських господарств, виробництв продуктів харчування та підприємств критичної інфраструктури. Також забруднення сільськогосподарських земель важкими металами та замінування, тимчасова окупація частини територій, руйнування системи зрошення південних регіонів через підрив Каховської ГЕС. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь