Українські фермери не є конкурентами для європейських, – Тарас Висоцький

Українську агропродукцію на ринку ЄС не потрібно дискредитувати, оскільки українські виробники не витісняють з нього європейських фермерів, а конкурують з іншими країнами – не членами Європейського Союзу за доступ до ринку ціною, собівартістю, якістю, заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький в ефірі єдиного національного телемарафону.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

Він нагадав, що абсолютну більшість української агропродукції, а точніше 86%, станом на січень 2024 року Україна експортує морськими шляхами – через порти Великої Одеси та Дунайського регіону. Водночас є продукція, яку купують німецькі споживачі, і везти її через Одесу до порту Гамбурга, а потім доправляти до супермаркету Берліна недоцільно через великі логістичні витрати.

«Ці невеликі обсяги, але інших варіантів їх доставки немає», – пояснив заступник міністра.

Висоцький також звернув увагу, що аналогічну продукцію Європейський Союз імпортує з інших країн і в значно більших обсягах. Як приклад він навів поставки цукру з Бразилії, яка має значно більшу частку європейського ринку, ніж продукція з України.

«У нас виникає питання: якщо в будь-якому разі Європейський Союз потребує цієї продукції і купує її в третіх країнах, то навіщо дискредитувати Україну?», – запитав він і додав, що це нелогічно.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь