Український ринок землі лякає європейських фермерів, – Денис Марчук

Західні кордони України постійно блокуються внаслідок страйків європейських фермерів проти поставок української агропродукції. Низку чинників, чому фермери  в ЄС страйкують проти українського зерна, пояснює заступник голови ВАР Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Фермери в ЄС бастують не тільки в Польщі, що свідчить про проблеми в аграрній галузі Європи. В середині єврозони йде реформування, в цей час Україна євроінтегрується, що викликає суперечності. По-перше, собівартість продукції рослинництва в ЄС вища через вимоги Green Deal. Європейські фермери прагнуть компенсацій, а субсидії скорочують. Євроінтеграція України в таких умовах ускладнюється», – розповів Денис Марчук.

Незадоволення європейських фермерів опосередковано викликає старт другого етапу земельної реформи в Україні, а саме дозвіл на продаж по 10 тис. га на одну особу.

«Ми вже створюємо конкуренцію ЄС по агропродукції,  хоча в нас є малий та середній бізнес. В Україні розпочався другий етап земельної реформи: з 1 січня 2024 року дозволили реалізацію по 10 тис. га в одні руки. Для європейців це незрозуміло, там таких земельних масивів ніхто не продає. Продаючи великі площі земель, ми сприяємо формуванню великих аграрних компаній, які будуть дуже інтенсивно заходити в єврозону, і тоді для польських, румунських, німецьких, французьких фермерів це буде також значною проблемою. Тому сьогодні важливо відтермінувати  рішення  по збільшенню земельних лімітів на кілька років після війни. Це потрібно перш за все для того, щоб підтримати малий та середній аграрний бізнес саме в Україні. Багато товаровиробників на війні, багато хто працює у збиток, а ми даємо поштовх для формування великих латифундій, продаючи землю великими масивами», – додав заступник голови ВАР.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь