Україна майже відновила довоєнні потужності зернового коридору, – експерт

Довоєнні потужності експорту агропродукції Чорним морем майже відновлено, при цьому вартість страхування вантажів істотно зменшилася. Таку думку в ефірі Українського радіо висловив президент «Української аграрної конфедерації» Леонід Козаченко, 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

Він нагадав, що до початку повномасштабної війни основним маршрутом постачання зерна на експорт були термінали Чорного моря.

«В середньому щомісяця ми експортували 7,5-8 млн тонн зерна. Нині ми перейшли цей рубіж, і це означає, що потужності майже відновлено. Хоча зараз не працюють миколаївські і херсонські термінали, їхнє відновлення ще попереду. Але те, що зроблено, має дуже велике значення», – розповів Козаченко, додавши, що Україна захищає свій коридор із повітря; «на чорноморських берегах маємо нове озброєння, яке дістає ворожі цілі, що шкодять перевезенню зерна».

Нагадаємо, що у грудні минулого року через порти Дунаю було відвантажено 1,3 мільйона тонн агропродукції, а через порти Великої Одеси – 4,8 млн. тонн.

«Крім того, нас підтримала Велика Британія, яка заявила, що буде піднімати в повітря свої військові літаки і, якщо потрібно, супроводжувати кораблі, власниками яких є британські компанії. Поки вони їх не піднімають, але дуже важливо, що саме британська страхова компанія першою почала страхувати перевезення. Зараз є вже чотири компанії, які страхують перевезення, і вартість страхування суттєво зменшилася. Сьогодні вона становить 1,25% від вартості вантажу. А починали з 7%. Оскільки ми показали, що можемо захистити ці кораблі, вартість страхування суттєво впала», – зауважив експерт.

За його словами, це має величезне значення для українських фермерів, тому що логістика, яка подорожчала у чотири рази з початку повномасштабної війни, призвела до величезних втрат. Багато хто вагався, чи сіяти цього року зернові культури, бо, наприклад, пшениця у більшості регіонів принесла втрати.

«Тому зменшення вартості логістики позитивно вплине і на виробництво цієї продукції, і на фінансовий стан сільськогосподарських підприємств, і в цілому на економіку нашої держави», – переконаний Козаченко.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь