© pixabay.com Прогнозні показники говорять про зростання вирощування сої
В Україні цього року очікують скорочення врожаю однієї з найвигідніших у попередні сезони експортної сировини – пшениці. За попередніми підрахунками спад очікується у всіх нішах зернових культур.
“Прогнозується, що цього року аграрії зможуть зібрати зернових у таких обсягах: пшениці – 19,2 млн тонн (торік було зібрано 22,2 млн тонн), ячменю – 4,9 млн тонн (у 2023 р. – 5,7 млн тонн) та кукурудзи – 26,7 млн тонн (було 30,5 млн тонн)”, – зазначає Мінагрополітики в аналітичному повідомленні.
За оцінкою експертів Мінагрополітики за підсумком 2024 року валове виробництво зернових та олійних культур буде сягати 74 млн тонн. Більша частина цих культур – зернові:
- 52,4 млн тонн – зернових;
- 21,7 млн тонн – олійних.
Серед олійних культур найбільший обсяг прогнозується для сої. У 2024 році обсяг виробництва сої сягне 5,2 млн тонн, що значно більше минулорічного показника – 4,7 млн тонн.
Незначним чином, але збільшиться за прогнозними оцінками урожай соняшника – до 12,9 млн тонн порівняно з минулорічним показником 12,4 млн тонн. Зросте до 4,7 млн тонн збір ріпаку.
Не виключено, що певний вплив на скорочення обсягів отриманого збіжжя має і позиція Євросоюзу. Єврокомісія запропонувала уряду запровадити захисні заходи для обмеження експорту певних категорій товарів сільськогосподарських товарів до ЄС при перевищенні визначених обсягів. У разі застосування цих обмежень збитки української економіки становитимуть до 1 мільярда доларів.
Українські аграрії під час весняної посівної кампанії 2024 року будуть більше садити соєвих культур та цукрових буряків. Значно менше буде кукурудзи, а також скоротяться посіви ярих культур, в тому числі пшениці.