Заборона на імпорт українського зерна – У Польщі заявили, що не бояться наслідків цього рішення

В уряді Польщі заявили, що не бояться наслідків односторонньої заборони на імпорт української агропродукції

© Фото из соцсетей “Ми хотіли б не реалізовувати односторонні рішення – ми були б більш щасливі, якби це зробив ЄС”.

Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що Варшава не боїться наслідків за рішення заборонити український агроімпорт у односторонньому форматі. Про це повідомляє EURACTIV.

Він зазначив, що немає “жодних суттєвих аргументів” для того, щоб не продовжувати заборону, додавши, що рішення було “суто політичним”,

“Ми хотіли б не реалізовувати односторонні рішення – ми були б більш щасливі, якби це зробив ЄС, що було б справжнім підходом солідарності ЄС – але ми були змушені прийняти рішення в односторонньому порядку, щоб захистити наших фермерів”, – зазначив Телус.

Відповідаючи на питання, чи побоюється він наслідків цього кроку, який, ймовірно, порушує законодавство ЄС з огляду на виняткову компетенцію ЄС у сфері торгівлі, урядовецб відповів, що «нічого не станеться».

За його словами, якщо він робить “хороші справи” для польських фермерів і фермерів ЄС, він “не може боятися правил, які йдуть у неправильному напрямку”.

Аналогічно Телус не стурбований будь-якими потенційними наслідками на рівні Світової організації торгівлі (СОТ), оскільки він вважає, що для такого кроку “немає правової основи”.

“Я чув, що Польщі пред’являть позов за підтримку своїх фермерів, але це смішно”, – підкреслив Телус, додавши, що “не розуміє, якою буде правова основа для цього позову”.  

Нагадаємо, міністр сільського господарства Іспанії Луїс Планас Пучадес заявляв, що односторонні заборони на імпорт зерна з України від країн Євросоюзу є незаконними. Він також зазначив, що вердикт із цього питання має виносити саме Єврокомісія.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь