Закупівельні ціни на олійні культури пішли вниз

Закупівельні ціни на олійні культури в Україні продовжують падати на тлі збирання урожаю та блокування портів Чорного моря, а також заборони імпорту соняшнику та ріпаку до 5 сусідніх країн ЄС.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Закупівельні ціни на соняшник впали до 10500-12000 грн/т з доставкою на завод через блокування експорту соняшникової олії та шроту через порти Чорного моря та зростання вартості доставки через Румунію та Польщу. Низький експортний попит на соняшник в країнах ЄС посилює тиск на ціни в Україні, хоча торік саме експортні поставки підтримали внутрішні закупівельні ціни.

Ціни на соняшникову олію з доставкою покупцям залишаються на рівні 900 $/т, але падіння цін на фуражне зерно знизить ціни на шрот, що посилить тиск на ринок соняшника.

В ЄС сусідні ринки ріпаку та сої перенасичені пропозиціями, що призводить до падіння закупівельних цін.

Протягом тижня ціни попиту на ріпак впали на 10-15 $/т, зокрема для поставок на DAP порти Дунаю – до 355-370 $/т, DAP східна Німеччина (авто) – 400-410 €/т, DAP країни Балтики – 390-395 €/т.

Експортери різко знизили ціни на сою, і зараз за поставки в Рені та Ізмаїл пропонують 365-380 $/т, хоча у серпні ціни сягали 500-515 $/т. Ціни попиту на поставки до Італії за тиждень впали на 15-20 €/т до 420-450 €/т.

Активізація імпорту бразильської сої до ЄС знижує попит на українську сою, урожай якої цьогоріч на 30% перевищить торішній, що з огляду на відсутність зернового коридору ускладнить експорт.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь