Закупівельні ціни на сою падатимуть і надалі, – аналітики

В Україні ціни на сою активно знижуються протягом останнього місяця. Якщо станом на кінець січня переробники закуповували сою за ціною понад 18 000 грн/т, то на кінець січня цінники не перевищують 16500 грн/т. Здешевлення української сої відбувається внаслідок падіння світових цін на олійну.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«В лютому Україна експортувала 290 тис. тонн із законтрактованого обсягу в 300 тис. тонн. Трейдерам складно реалізовувати українську сою на експорт через її високу ціну. Наші ключові ринки, на які  традиційно припадає 50-60% експорту, це Туреччина та Єгипет. Але зараз ціни на цих ринках на українську сою знаходяться на рівні з бразильським аналогом. Зазвичай, українська соя на $10-15 на тонні дешевше бразильської. Тож ціни на українську сою продовжать рухатися вниз. Світові ціни на олійну падають, чому сприяють рекордний врожай в Бразилії, прогнози високого врожаю в Аргентині, великі запаси сої в США», – розповідають у сільгоспкооперативі ПУСК.

Якщо зараз  на базисі DAP Польща-Румунія умовні ціни на сою $420 за тонну, то до кінця березня вони можуть знизитися до $390 за тонну. Переробники знизили закупівельні ціни до діапазону 16500-16800 грн/т, до кінця березня падіння цін може сягнути 16 000 грн/т.

«Ще одним чинником, який підтримує зниження цін на українську олійну, є падіння цін на соєвий шрот в ЄС. До того ж раніше основним імпортером була Польща, але зараз ця країна не кращий торговельний партнер», – додають у ПУСК.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь