Земельний податок: як нараховується та хто звільняється від сплати

Власники земельних ділянок зобов’язані своєчасно сплачувати земельний податок. Проте є категорії громадян, які від сплати податку звільняються. Також земельний податок за ділянки, розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих рф територіях, не нараховується та не сплачується.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.nv.ua.

Українці, у яких у володінні є земля, та постійні землекористувачі – фізичні та юридичні особи мають сплачувати за неї податок. Ставки податку визначають органи місцевого самоврядування.

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється в розмірі не більше 3% від їх нормативної грошової оцінки:

 • для земель загального користування — не більше 1% їхньої нормативної грошової оцінки;
 • для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3% і не більше 1% їхньої нормативної грошової оцінки;
 • для лісових земель — не більше 0,1% їхньої нормативної грошової оцінки.

Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, нормативна грошова оцінка яких не проводилася, встановлюється у розмірі:

 • не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
 • для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3% та не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
 • для лісових земель— не більше 0,1% нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.

Кому не потрібно сплачувати податок за земельну ділянку:

 • особам з інвалідністю I та II групи;
 • особам, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
 • пенсіонерам (за віком);
 • ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту;
 • особам, визнаним законом, постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Нарахування земельного податку провадиться податковими органами (за місцем розташування земельної ділянки) індивідуально для кожної фізичної особи на підставі даних Державного земельного кадастру.

Особливості сплати земельного податку за ділянки на територіях активних бойових дій

Відповідно до п.п.69.14 п. 69 підрозд.10 розд.ХХ ПКУ, за період з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2022 року не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих рф територіях України, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних осіб, та за період з 1 березня 2022 року до 31 грудня 2022 року — в частині земельних ділянок, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Починаючи з 1 січня 2023 року, за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих рф територіях України, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) не нараховується та не сплачується за період з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь