Зустріч Дуди і Зеленського – Президент Литви Науседа підтвердив зустріч з лідерами Польщі та України

Науседа зустрівся із Зеленським та Дудою у Нью-Йорку для обговорення питання українського зерна

© twitter.com/prezydentpl Литовський лідер наголосив, що “розбіжності між Україною та Польщею мають бути вирішені якнайшвидше”.

Президент Литви Гітанас Науседа під час зустрічі з польським лідером Анджеєм Дудою та президентом України Володимиром Зеленським заявив, що розбіжності між двома країнами мають бути вирішені якнайшвидше. Повідомляє LRT.

“Заради спільної, надважливої мети – захисту Європи від агресивної, експансіоністської політики Росії – розбіжності між Україною та Польщею мають бути вирішені якнайшвидше. Місце Польщі у наданні підтримки є унікальним. Рішення мають бути знайдені, оскільки було б безвідповідально продовжувати поглиблювати кризу”, – зазначив Науседа.

За словами Глави держави, важливо розуміти, що йдеться не про безпеку окремих країн, а про безпеку всього регіону і навіть континенту.

“Як показує історія, лише спільними зусиллями, підтримкою та допомогою один одному ми можемо протистояти небезпеці зовнішніх загроз. Натомість суспільні розбіжності, якими б причинами вони не були викликані, не лише підривають єдність, але й сприяють ворожій пропаганді”, – додав литовський президент.

Він повідомив, що провів переговори з президентами України та Польщі щодо спрощення процедур транспортування зерна через Польщу та збільшення транзиту через Литву, що дозволить зменшити тиск.

UPD: Трохи згодом прессекретар президента України Сергій Нікіфоров заявив, що у президента Зеленського не було спільної зустрічі з Дудою і Науседою. Повідомляє Суспільне. Також видання LRT виправило текст своєї новини, де підкреслило, що литовський лідер мав окремі зустрічі з президентом Зеленським та президентом Дудою.

Раніше міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявляв, що обурений погрозами заступник міністра економіки України торгового представника України Тараса Качки, щодо можливої заборони для деяких товарів з Польщі у відповідь на заборону української агропродукції.

Водночас глава польського уряду Матеуш Моравецький зазначав, що його країна може розширити заборону на ввезення  агропродукти з України у разі, якщо остання буде ескалювати конфлікт.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь