
Кредитори банків, що ліквідуються, отримали за травень ₴22,5 мільйона 21.06.2026 15:01 Укрінформ За травень 2026 року загальна сума погашення вимог кредиторів банків, що перебувають у стані ліквідації Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, зросла на ₴22,5 мільйона.
Як інформує Укрінформ, цю інформацію оприлюднила пресслужба Фонду.
"З цих коштів найбільшу частку – понад ₴10,9 мільйона – спрямовано кредиторам 7-ї черги (зокрема, юридичним особам – клієнтам банку, які не пов’язані з ним). Окрім цього, на ₴5,0 мільйона було задоволено вимоги кредиторів АТ «Комінвестбанк»", – зазначено в повідомленні.
Представники Фонду підкреслили, що Комінвестбанк майже завершив розрахунки з кредиторами – практично за рік від початку ліквідаційної процедури задоволено 99% вимог.
«У випадку Комінвестбанку застосування механізму передачі активів та зобов’язань приймаючому банку сприяло прискореним розрахункам із юридичними особами. За рік від початку ліквідації задоволено 99% вимог кредиторів. Це не випадковість, а цілеспрямована стратегія Фонду», – прокоментувала директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів Ольга Білай.
Загалом за період діяльності Фонду, станом на 1 червня 2026 року, банки, що перебувають у процесі ліквідації, погасили вимоги кредиторів на суму ₴76,6 мільярда. З цієї суми приблизно ₴18,0 мільярда спрямовано забезпеченим кредиторам, серед яких близько ₴16,7 мільярда – Національному банку України (зокрема, за рахунок реалізації застави та майна поручителів).
Як раніше повідомляв Укрінформ, у грудні 2024 року Національний банк України оголосив АТ “Комерційний Інвестиційний Банк” неплатоспроможним. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 6 грудня 2024 року запровадив у банку тимчасову адміністрацію.
Фонд гарантування вкладів 31 січня 2025 року уклав договір про передачу частини активів та зобов’язань неплатоспроможного Комінвестбанку до АСВІО Банку.
Банк Фонд гарантування Кредит Банкрутство
Джерело: www.ukrinform.ua
