Фото: depositphotos.com
З реєстру виключено 82 небанківські фінансові установи у другому кварталі 2023 року. З них – 38 фінансових компаній, вісім лізингодавців, по сім страховиків та ломбардів, шість кредитних спілок, 16 фінкомпаній змінили статус. Більшість фінустанов відмовилися від ліцензій добровільно, йдеться в огляді Національного банку.
За квартал зареєстровано одну фінансову компанію та одного лізингодавця.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе
Страхові компанії: обсяг активів страховиків життя у другому кварталі збільшився вдруге поспіль – на 4%. Активи ризикових страховиків незначно зменшилися через вихід із ринку семи установ. Обсяг премій страхування життя протягом кварталу майже не змінився, ризикового страхування – зріс на 12%, автострахування – на 21% (вище за довоєнний рівень). Страховий ринок зберігає прибутковість.
Кредитні спілки: у другому кварталі перервалося майже дворічне скорочення активів. Нові кредити зросли майже на третину за квартал. Обсяг фінансування з боку об’єднаних кредитних спілок збільшився на 12%, а відтік коштів сповільнився.
Фінансові компанії та ломбарди: обсяг активів сектору зменшився майже на 9% через суттєве скорочення кількості установ. Обсяги факторингових операцій скоротилися на чверть, водночас обсяг фінансового лізингу зростав четвертий квартал поспіль завдяки юридичним особам-лізингодавцям. Сектор ломбардів продовжує демонструвати відновлення.
- У першому кварталі 2023 року небанківський сектор збільшив прибуток та активи. Ломбарди відновлюються – огляд НБУ.
Читайте також: Чому виник скандал із ліцензіями фінансових компаній.
Приєднуйтесь до нас у Facebook та беріть участь у дискусіях
Джерело