Рада готується значно збільшити держбюджет. Кабмін попросив ще 328 млрд грн

Рада готується значно збільшити держбюджет. Кабмін попросив ще 328 млрд грн - Фото

Фото: пресслужба Верховної Ради оновлено

Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді збільшити державний бюджет на 2023 рік приблизно на 328,5 млрд грн, повідомила у вівторок пресслужба Міністерства фінансів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Більшість грошей потрібні на потреби оборони:

→ 211 млрд грн – Міноборони;
→ 79,2 млрд грн – МВС;
→ 0,6 млрд грн – адміністрації Держспецзв’язку;
→ 4,2 млрд грн – Служби безпеки України;
→ 4,4 млрд грн – Мінстратегпрому;
→ 2,5 млрд грн – ГУР Міноборони;
→ 0,5 млрд грн – Служба зовнішньої розвідки;
→ 0,2 млрд грн – Управління державної охорони.

Запропоноване збільшення видатків передбачається здійснити в основному за рахунок збільшення державного боргу.

“Більшу частину необхідних коштів нам доведеться позичати – майже 299 млрд грн, з яких близько 208 млрд грн на внутрішньому ринку, частина коштів надійде від перевиконання неподаткових доходів”, – цитує голову бюджетного комітету Роксолану Підласу пресслужба парламенту.

Крім того, скорочуються видатки загального фонду на загальну суму 11,4 млрд грн, зокрема враховано економію коштів з обсягу платежів з обслуговування державного боргу на 10,7 млрд грн.

Цим законопроєктом також пропонується збільшити до кінця 2023 року видатки на підтримку внутрішньо переміщених осіб на 16,5 млрд грн і спрямувати 1,2 млрд грн Міністерству закордонних справ, зокрема, для створення дипломатичних установ у країнах Африки та країнах Аравійського півострова, а також для супроводу України в справах проти Росії в Міжнародному суді ООН та Арбітражних трибуналах із морського права.

Підласа заявила, що зміни до бюджету мають розглянути до кінця вересня.

  • У березні Рада збільшила державний бюджет на рекордні 537 млрд грн. Зараз його доходи становлять 1,39 трлн грн, видатки – 3,08 трлн грн.
  • Новий міністр оборони Рустем Умєров, виступаючи перед депутатами 6 вересня, сказав, що Україні додатково потрібно 250 млрд гривень на грошове забезпечення військовослужбовців.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь