Авіакатастрофа двох українських гелікоптерів Мі-8. Як це сталося і хто загинув

.

Автор фото, ДБР

Офіс генпрокурора повідомив подробиці катастрофи на Донбасі, під час якої розбились два вертольоти Мі-8 та загинули шість членів екіпажів.

Прокуратура називає цю подію авіатрощею, проте слідчі не виключають, що могло відбутись бойове ураження росіянами.

Кримінальне провадження почали з попередньою правовою кваліфікацію "порушення правил польотів або підготовки до них".

  • Зіткнення літаків в Україні – три пілоти загинули, серед них Джус. Що про них відомо

За даними слідства, 29 серпня у Краматорському районі Донецької області впали військові гелікоптери Мі-8. Літальні апарати повністю знищені.

Шестеро військовослужбовців – екіпаж повітряних суден – загинули.

Державне бюро розслідувань, яке веде цю справу, повідомило, що її розслідують за фактом авіакатастрофи. Але там наполягають, що це сталось "під час виконання бойового завдання".

ДБР особливу увагу під час розслідування приділить вивченню технічного стану гелікоптерів та дотриманню правил підготовки до польотів.

"Також вивчатиметься версія диверсії або ураження вертольотів ворогом. Профільні фахівці проведуть ретельну діагностику бортових самописців", – йдеться у заяві ДБР.

Раніше речник 18-ї окремої бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського Євген Ракіта повідомив "Суспільному", що 29 серпня на Бахмутському напрямку загинули шестеро пілотів їхньої бригади. І це сталося це під час виконання бойового завдання.

За його словами, полеглі мали офіцерські звання. Один з них — родом із Полтавщини, решта – з інших регіонів України, додав речник.

Із загиблими мають попрощатися у Полтаві. Панахиду влаштують 1 вересня о 10:00 біля Свято-Успенського собору.

Пілота із Полтавської області поховають за місцем проживання, інших повезуть у ті області, звідкіль вони родом.

Наразі імен та обставин загибелі не розголошують у цілях безпеки, каже Євген Ракіта.

Співрозмовник ВВС Україна серед військових вказує, що причини аварії можуть і не бути пов'язаними зі збиттям.

"Там літають дуже низько, могло статись все, що завгодно. Зачепитись могли за щось – провід, дерева чи щось подібне, може нещасний випадок, може збили. На фронті кожен день гине багато людей, це війна", – розповів співрозмовник.

Він каже, що на Донбасі умови роботи пілотів екстремальні.

У небі над Житомирщиною 25 серпня зіткнулися два навчально-бойові літаки L-39. Тоді троє пілотів загинули – майор (вже підполковник посмертно) В'ячеслав Мінка, майор (підполковник посмертно) Сергій Проказін та капітан (майор посмертно) Андрій Пільщиков з позивним "Джус".

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь