Хто і за що погрожує “Українській правді”: прокуратура розпочала розслідування

Хто і за що погрожує “Українській правді”: прокуратура розпочала розслідування

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури Києва розпочате кримінальне провадження за заявою журналістів видання “Українська правда” про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.

– Досудове розслідування проводиться за ч. 2 ст. 171 КК України “Вплив на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків” та ч. 1 ст. 345-1 КК України “Погроза вбивством, насильством щодо журналіста у зв’язку із здійсненням законної професійної діяльності”, – йдеться у повідомленні.

10 травня в одному з месенджерів керівник відділу розслідувань “УП” Михайло Ткач отримав повідомлення від адресата, який представився Олександром Cлобоженком (героєм нещодавнього розслідування “Непридатні”), з пропозицією “укласти мирову” за грошову винагороду. Текст повідомлення закінчувався словами: “Не раджу тягнути з відповіддю. Воювати я теж вмію”. Також журналіст почав отримувати десятки дзвінків з невідомих номерів та смс з кодами авторизації з банківських та кредитних установ. 13 травня на електронні пошти мінімум 10 співробітникам видання надійшли листи з погрозами.

  • Столичні правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналіста проєкту «Наші гроші» Юрія Ніколова. За даними слідства, 15 січня група осіб прибула до багатоквартирного будинку у Дарницькому районі, де проживає Ніколов. На міжквартирному сходовому майданчику біля квартири журналіста вони вчинили “протиправні дії”. Сам Ніколов розповів, що його тоді не було вдома, а невідомі ломилися в його двері та обклеїли їх листівками з погрозами та образами.
  • 16 січня Міжнародна правозахисна громадська організація “Репортери без кордонів” відреагувала на погрози журналісту Юрію Ніколову та закликала поліцію до прозорості у рамках справи, щоб знайти зловмисників.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь