Київські митники виявили у звичайній посилці стародавні скам’янілості

З України намагалися вивезти стародавні скам’янілості віком 400 мільйонів років

Фото: facebook.com/KYIVcustomsUA

Київські митники виявили у посилці, яку намагалися відправити з України до Тайваню, стародавні скам’янілості, вік яких може досягати 400 мільйонів років. Про це повідомила пресслужба Київської митниці.

— Під час митного огляду посилки з Тернополя виявлено каміння з ознаками старовини та химерними обрисами. Передбачається, що вони можуть мати давнє походження. Камені направлено до Національного науково-природничого музею НАН України для експертизи, — йдеться у повідомленні.

Експерти визначили, що виявлені митниками скам’янілості являють собою плитки червоного пісковика періода раннього девону, з панцирями риб двох видів Protopteraspis, а також слабко зцементований вапняк із цілим крабом Daira speciose та черепашкою.

Виявлені скам’янілості, включаючи краба та молюска, мають вік від 10 до 400 мільйонів років та є унікальними для регіону. Експерти вважають їх цінними для науки та культури, рекомендуючи включити до Реєстру національного культурного надбання та Музейного фонду України.

  • 3 лютого Державна митна служба України завадила вивезенню із країни 124 предметів археології, включаючи елементи кінської збруї, прикраси та предмети побутового призначення.
  • 18 січня Київські митники виявили та вилучили три рідкісні статуетки, виготовлені на фарфоровій фабриці Гарднера у XIX-XX століттях.
  • 5 січня з України до США намагалися незаконно вивезти старовинні сокири козацького часу та Київської Русі.

Фото Фото 14 Лютого14:16

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь