Кулеба розповів, із чого починаються всі телефонні розмови Зеленського

Кулеба розповів, із чого починаються всі телефонні розмови Зеленського

У кожній телефонній розмові президента звучить запит на снаряди, бронетехніку й танки фото: Станіслав Груздєв/glavcom.ua

Снаряди для України нині є особливим пріоритетом

Кожна телефонна розмова президента Володимира Зеленського починається з прохання надати Україні снаряди. Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю журналістці Раміні Есхакзай.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Глава МЗС зазначив, що, крім снарядів, у кожній телефонній розмові президента є запит на бронетехніку й танки.

«У Давосі всі мої зустрічі починалися з теми снарядів. Це особливий пріоритет. Чому немає необхідної кількості снарядів – на жаль, наші партнери вчасно не запустили нові виробничі потужності, вони давали снаряди зі складів, купували в третіх країнах і передавали нам, але ця річка перетворилася на струмок і його треба доповнити новим виробництвом», – наголосив Кулеба.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Він нагадав, що розмови про потребу ЗСУ у снарядах піднімалися ще на початку 2023 року.

«А тепер партнери всі визнають, що це була помилка, і роблять все, щоб у солдатів були снаряди на фронті. У жодній історії війни 20 століття країна, яка просила зброю у партнерів, не отримала її вчасно, так влаштований світ. Питання, чи отримаєш зрештою те, що потрібно. Час є першорядним для наших людей», – зауважив міністр.

Водночас він нагадав, що для тих, хто ухвалює рішення про передачу озброєння, є свої процедури.

«Коли Велика Британія на початку Другої світової війни звернулася до США за підтримкою, вона спочатку її не отримала. Жодна інша країна у світі не мобілізувала таку велику кількість зброї за такий короткий проміжок часу для ведення оборонної війни, Україна – це номер 1 у світовій історії», – підкреслив Кулеба.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Нагадаємо, що Іспанія готує новий пакет військової допомоги для України. Зокрема, він включатиме боєприпаси.

До слова, Чехія прагне організувати групу країн, які допоможуть профінансувати поставки в Україну 800 тис. боєприпасів, про які нещодавно згадував чеський президент Петр Павел.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь