Митники не дали вивезти із країни цінні предмети археології

Митники не дали вивезти із країни цінні предмети археології

Фото: facebook.com/UkraineCustoms

Державна митна служба України у суботу, 3 лютого, завадила вивезенню із країни 124 предметів археології. Серед цінних артефактів – елементи кінської збруї, прикраси, предмети побутового призначення. Про це повідомляє прес-служба відомства.

– До зони митного контролю пункту пропуску “Порубне-Сірет” (Чернівецька обл.) прибув автомобіль під керуванням громадянина України, який прямував з України до Румунії у приватних справах. Для проходження митного контролю чоловік вибрав смугу руху “зелений коридор”, чим засвідчив, що не переміщує товарів, обов’язкових до декларування, – наголосили митники. – Але під час проведення митного контролю було виявлено предмети археології – елементи кінської збруї, елементи прикрас, хрести, предмети побутового призначення, елементи візантійського скла.

Як зазначили у митній службі, такі предмети підпадають під дію Закону України “Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей”. Вони заборонені вивозити межі нашої країни. А тому на громадянина було складено протокол про порушення митних правил. 124 предмети археології вилучили.

  • У середині січня київські митники виявили та вилучили три рідкісні статуетки виробництва фарфорової фабрики Гарднера, датовані 19-20 століттями.
  • 5 січня митники запобігли спробі вивезення з України старовинних сокир козацького часу та Київської Русі.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь