Пільги, доплати та право на демобілізацію: нардепи придумали, як мотивувати до військової служби

Пільги, доплати та право на демобілізацію: нардепи придумали, як мотивувати до військової служби

Новий законопроєкт покликаний мотивувати військових залишатися на службі навіть після отримання права на демобілізацію фото: Генеральний штаб ЗСУ/Facebook

Документ пропонує запровадити систему виплат за знищену ворожу техніку, а також надбавки за вислугу років

У вівторок, 13 лютого, в Раду внесли законопроєкт №11012 щодо мотивації військової служби. Зокрема, він пропонує ввести нові доплати та пільги для військовослужбовців, а також право на демобілізацію, розповів у себе в Facebook співавтор документа депутат від «Голосу» Роман Костенко.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Нардеп наголосив, що держава має подбати про те, щоб досвідчені й професійні воїни хотіли залишитися у лавах ЗСУ навіть після отримання права на демобілізацію чи завершення контракту.

«Зараз нам необхідна трансформація від армії мобілізованих – до армії професійних мотивованих військовослужбовців. Для цього українським захисникам потрібна дієва та прогнозована система доплат, пільг та гарантій. В центрі уваги – безпосередні учасники бойових дій», – йдеться у повідомленні.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Законопроєкт пропонує підвищити виплати за знищену російську техніку та ввести додаткові винагороди для командирів військових, які знищили техніку. Наприклад, за знищення ворожого танку нардепи пропонують виплачувати 370 тис грн, як і за артилерію, ЗРК чи систему ППО окупантів. За збиття БПЛА, крилатої чи балістичної ракети пропонується виплачувати 100 тис грн.

10 фото На весь екран

Також пропонується запровадити щомісячні надбавки за вислугу років:

  • для тих, хто служить не менше 12 міс (з яких шість – бере участь у бойових діях) зарплата становитиме 30 150 грн замість 20 100 грн;
  • для тих, хто служить 24 міс (з яких 12 – бере участь у бойових діях) – 40 200 грн.

Крім того, пропонується запровадити одноразову грошову допомогу для тих, хто після 24 лютого 2022 року уклав чи продовжив контракт на строк не менше 3 років або до закінчення воєнного стану. Для солдатів сума складає 120 тис грн, для сержантів та старшин – 160 тис грн, для офіцерів – 200 тис грн. Ті, хто може звільнитися зі служби, але продовжує служити, буде отримувати щомісячні доплати у розмірі 10 тис грн.

Законопроєкт пропонує й інші пільги для військових, серед яких – страхування життя, знижки на розмитнення авто, пільгові ставки на житло тощо. Окрім того, депутати хочуть закріпити норми щодо демобілізації: військові зможуть звільнитися після 36 міс безперервної служби або через 18 міс, з яких 12 – виконуючи бойові накази.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Нагадаємо, 30 січня Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію. Коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом, Урядом та народними депутатами.

7 лютого, Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроєкт щодо посилення мобілізації. 243 народних депутатів підтримали проєкт закону.

Читайте також: Масштабна хвиля мобілізації в Україні. Економічний експерт попередив про наслідки

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь