Протестувальників проти закону про “іноагентів” у Тбілісі розганяли водометами та гумовими кулями

Протестувальників проти закону про “іноагентів” у Тбілісі розганяли водометами та гумовими кулями

Фото: Irakli Gedenidze/REUTERS

У столиці Грузії не вщухають протести через прийняття парламентом закону про “іноагентів”. У вівторок, 30 квітня, законопроєкт розглядали у другому читанні. На знак протесту до будівлі парламенту вийшли кілька тисяч людей, за деякими оцінками – близько 15 тисяч. Однак силовики розганяли їх, застосовуючи водомети, гумові кулі та перцевий газ. МВС Грузії повідомило 1 травня про затримання 63 учасників акції протесту.

Також у соцмережах зʼявилося відео, на якому спецпризначенці бʼють учасників мітингу, пише “Радіо Свобода”. Про число постраждалих серед протестувальників невідомо. За даними МВС, постраждали шестеро поліцейських. Під час демонстрації також був сильно побитий голова опозиційної партії “Єдиний національний рух” Леван Хабеїшвілі. У нього вибитий зуб, є переломи кісток обличчя.

На підтримку протестувальників висловилася президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.

– У Тбілісі триває абсолютно невиправдане, неспровоковане та непропорційне застосування сили проти мирних протестувальників. Відповідальність повністю лягає на уряд. Грузинський народ позбавлений права на мирний протест, – написала вона в мережі Х.

Ближче до ранку силовики відступили від парламенту. Протестувальники залишилися на вулиці, щоб розчистити її від сміття. А депутати перенесли розгляд законопроєкту у другому читанні на 1 травня.

  • 15 квітня у парламенті Грузії сталася бійка під час обговорення «закону про іноагентів». Лідер опозиційної партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі вдарив одного з лідерів правлячої партії “Грузинська мрія” Мамуку Мдінарадзе під час його виступу на засіданні юридичного комітету.
  • «Закон про прозорість іноземного впливу» було одноголосно затверджено у першому читанні 17 квітня всіма 83 депутатами грузинського парламенту. Згідно з цим документом, некомерційні організації (НКО) та ЗМІ, які «працюють на користь іноземної держави», будуть зобов’язані зареєструватися у спеціальному реєстрі та звітувати про доходи.

Фото Фото 01 Травня12:09

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь