Троє росгвардійців катували понад 200 осіб в окупованому Херсоні, їх повідомили про підозру

Троє росгвардійців катували понад 200 осіб в окупованому Херсоні, їх повідомили про підозру

Фото: gp.gov.ua

Херсонські правоохоронці ідентифікували й заочно повідомили про підозру трьох росгвардійців у жорстокому поводженні з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). Двом з них інкримінували ще й умисне вбивство цивільної особи (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України).  Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, у березні-жовтні 2022 року, під час окупації Херсона, підозрювані спільно з іншими військовослужбовцями збройних сил та силових структур РФ викрадали місцевих жителів. Після цього вони ув’язнювали викрадених у захопленій будівлі ізолятора тимчасового тримання. 

Там людей жорстоко катували, застосовуючи психологічне та фізичне насильство, схиляли до співпраці з окупаційною владою. Змушували свідчити проти себе, рідних та знайомих. 

Наразі встановлено понад двісті осіб, яких утримували у цій будівлі та щодня катували, у тому числі застосовували електричний струм у ділянці статевих органів. Задокументовано два факти смерті цивільних від тортур. Досудове розслідування здійснюється ГУНП у Херсонській області.

У червні цього року завершено спеціальне досудове розслідування й до суду скеровано обвинувальний акт стосовно організатора цієї катівні – заступника начальника управління Росгвардії по Ростовській області, полковника поліції РФ та трьох його підлеглих, які виконували злочинні накази.

Фото Фото 12 Вересня17:46

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь