В ГУР показали, як росіяни запускають дрони-камікадзе над ядерними реакторами ЗАЕС

В ГУР показали, як росіяни запускають дрони-камікадзе над ядерними реакторами ЗАЕС

Фото: t.me/energoatom_ua

Підрозділи активних дій ГУР МО України оприлюднили відеодокази  використання окупантами дронів-камікадзе над ядерними реакторами захопленої РФ Запорізької атомної електростанції.  Пресслужба ГУР оприлюднила відео з ворожого fpv-безпілотника, отримане за допомогою засобів радіоелектронної розвідки.

Відео містить маркування UT4D.TT, що вказує на поставку дрона окупаційним військам міністерством оборони РФ.

– Траєкторія польоту російського дрона-камікадзе пролягає над енергоблоками ЗАЕС у бік підконтрольних Україні Нікопольської та Марганецької громад, які зазнають постійних атак ворога, – наголосили в ГУР.

Представник ГУР МО України Андрій Черняк у коментарі виданню «Бабель» припустив, що росіяни використовують територію ЗАЕС для запусків безпілотників, користуючись тим, що Сили безпеки і оборони України не можуть завдавати вогню у відповідь у півторакілометровій зоні довкола станції.

 Наголошується, що росіяни обладнали пускові майданчики для своїх БпЛА прямо біля шостого реактора ЗАЕС.

Крім того, з літа 2023 року територію захопленої атомної  електростанції росіяни почали використовувати для тренувань   пілотів fpv-дронів ― цим займається так звана школа «Арханґєл», яка фінансується головним управлінням генштабу ЗС РФ (колишнє «ҐРУ»).

 – Перелічені факти і докази ― чергове свідчення злочинної та безвідповідальної діяльності держави-агресора росії на окупованому нею ядерному об’єкті, яка може мати катастрофічні наслідки, – наголосили в ГУР.

  • 14 квітня в Генштабі ЗСУ повідомили, що Росія готується до проведення на Запорізькій атомній електростанції ще однієї операції під фальшивим прапором. 
  • 7 квітня Росія заявила про атаку українських безпілотників на ЗАЕС. МАГАТЕ також заявило про вибух дрона, але без прив’язки до будь-якої країни. Згодом агентство заявило, що на захопленій росіянами АЕС та поблизу неї впали три безпілотники. 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь