З України до Польщі намагалися вивезти скрипку Страдіварі 1713 року

З України до Польщі намагалися вивезти скрипку Страдіварі 1713 року

Фото: t.me/DPSUkr/19748

На українсько-польському кордоні прикордонники спільно з митниками запобігли вивезенню за кордон скрипки Антоніо Страдіварі 1713 року виробництва. Про це повідомляє Держприкордонслужба України.

Музичний інструмент оглядова група знайшла у багажнику автомобіля, який прямував до Польщі. Скрипку вилучили та передали на експертизу.

Антоніо Страдіварі – італійський майстер струнних інструментів, що вирізняються особливою чистотою звучання й неабияк поціновуються знавцями. Зокрема, однією зі скрипок роботи Страдіварі володів Ніколо Паганіні. Багато дослідників висували різні теорії про переваги інструментів Страдіварі, але спроби визначити тільки одну компоненту, яка відповідає за якість звуку, поки не дали результату. На думку одних дослідників, секрет є в щільності деревини, на думку інших – в хімічній обробці деревини, ще інші стверджують про секретну формулу лаку. Сьогодні коштують такі інструменти від 8 до 20 млн доларів.

  • Прикордонники не вперше виявляють старовинну скрипку італійського майстра Антоніо Страдіварі. У квітні 2023 року прикордонники Одеської області стали на заваді незаконному вивезенню за кордон скрипки Страдіварі, датованої 1742 роком.
  • У липні того ж року прикордонники Білгород-Дністровського загону (Одеська область) спільно з митниками запобігли вивезенню за кордон скрипки Страдіварі 1730 року виробництва.

Фото Фото 03 Травня13:05

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь