Порушницю у пілотці з червоною зіркою доставили до Печерського районного управління поліції для з’ясування обставин скриншот відео
9 травня правоохоронці зафіксували порушення під час покладання квітів у столичному Парку Слави
У п’ятницю, 9 травня, в центрі Києва правоохоронці зафіксували кілька порушень під час покладання квітів до «вічного вогню» у Парку Слави. Вони були пов’язані із використанням забороненої символіки та піснями. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на Новини.Live.
Зокрема, літня жінка на ім’я Галина Петрівна прийшла у Парк Слави з квітами та у військовій пілотці із забороненою символікою. На зауваження поліцейських вона відреагувала агресивно, почала ображати правоохоронців, цитувати російське оповідання «Муму» Івана Тургенєва, яке, на її думку, не читали правоохоронці, та погрожувала «відправити їх на фронт». На прохання поліцейських зняти пілотку, вона заявила, що це головний убір, який буцімто за етикетом жінка знімати не зобов’язана. Тоді правоохоронці попросили жінку, щоб вона поклала квіти, з якими прийшла і покинула парк. На що жінка зухвало відповіла: «Пізно, мене вже сфотографували і тепер весь світ знатиме, що ви мене женете звідси». З її слів можна припустити, що жінка прийшла у Парк Слави саме заради розголосу. Порушницю доставили до Печерського районного управління поліції для з’ясування обставин.
Жінка, яка прийшла у Парк вічної Слави послухати радяянських пісень, привернула увагу поліції скриншот відео
Згодом стався ще один випадок – жінка публічно увімкнула на телефоні радянську пісню «День Перемоги» та розповідала про свого діда, який воював у Бресті. Її поведінка також викликала зацікавлення поліції.
Нагадаємо, що у 2023 році президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про встановлення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а також підписав указ, за яким 9 травня Україна відзначатиме День Європи разом з Європейським Союзом.
Також варто нагадати, що Друга Світова війна почалася 1 вересня 1939 року з нападу гітлерівської Німеччини та сталінської Росії на Польщу. Закінчилася вона капітуляцією останнього німецького союзника – Японії 2 вересня 1945 року. З подачі радянської пропаганди був вигаданий штамп «Велика Вітчизняна війна», який увійшов у побут наших батьків і дідів. Нині ж ми маємо вживати термін «Друга Світова», пояснив історик Олександр Алфьоров в інтерв’ю «Главкому». Історик зазначив, що у межах великої Другої світової війни, у якій була задіяна майже вся земна куля від 1939 по 1945 рік, існувало дуже багато різних воєн. Наприклад, війна Німеччини та Росії проти Польщі чи війна Німеччини проти Франції, чи війна Англії проти Німеччини. «У тому числі 22 червня 1941 року розпочалася німецько-радянська війна, коли Німеччина напала на СССР. Закінчилась ця війна разом із іншими війнами 8-9 травня 1945 року», – уточнив історик.
Сьогодні, 9 травня у Москві відбувається військовий парад. До Москви прибули голова КНР Сі Цзіньпін, президент Сербії Александар Вучич, президент Бразилії Лула да Сілва, президент Венесуели Ніколас Мадуро, президент Куби Мігель Діас-Канель, президент Монголії Ухнагійн Хурелсух та президент Екваторіальної Гвінеї Теодоро Обіан Нгема Мбасого. Як повідомлялося, на святкування 9 травня Російська Федерація витратить щонайменше 1,5 млрд рублів ($18,6 млн).
Учора, 8 травня, у День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вшанували пам’ять полеглих. Володимир та Олена Зеленські поклали квіти до могили Невідомого солдата.
Зеленський нагадав, що понад 8 мільйонів українців боролися з нацизмом не тільки в складі Радянської армії. Десятки тисяч билися в арміях союзників, сотні тисяч – у повстанських загонах та рухах опору. Президент України закликав українців щанувати свій внесок у боротьбу зі злом і своє сьогодні, у якому українці знову ведуть боротьбу зі злом. У заході також узяли участь: голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга та представники дипломатичних місій в Україні. Сьогодні, 9 травня, Україна святкує День Європи.
До слова, найбільш постраждалою країною-учасницею Другої світової війни є Україна. Натомість через те, що тоді вона була окупована Радянським Союзом, то статус найбільшої жерти відійшов саме Росії. Про це історик та народний депутат Володимир В’ятрович зауважив в інтерв’ю «Главкому».
Читайте також:
- Ціна путінських понтів
- Путін назвав країну, військових якої буде найбільше на параді в Москві
- Лукашенко показав сина. Нові фото Колі
- Путінський парад в обличчях: хто завітав до диктатора