Київрада передала землю у постійне користування заповіднику Києво-Печерської лаври

Київрада передала землю у постійне користування заповіднику Києво-Печерської лаври

Останніми десятиліттями Лавра без належного оформлення земельної ділянки зазнала серйозних втрат фото з відкритих джерел

Рішення підтримали 70 столичних депутатів

Сьогодні, 8 лютого 2024 року, депутати Київради ухвалили рішення про відведення земельних ділянок заповідника «Києво-Печерська лавра» у постійне користування. Понад 30 років земля, на якій розташовуються памʼятки національного та світового значення, не була законодавчо оформлена. Про це інформує пресслужба заповідника «Києво-Печерська лавра».

Будь ласка, читайте текст після реклами

За це рішення на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання проголосували 70 столичних депутатів.

Депутати Київради ухвалили рішення про відведення земельних ділянок заповідника «Києво-Печерська лавра» у постійне користування

Депутати Київради ухвалили рішення про відведення земельних ділянок заповідника «Києво-Печерська лавра» у постійне користування фото: Facebook/Національний заповідник Києво-Печерська лавра

Пресслужба заповідника зазначила, що після того, як у квітні 2023 року вдалося розірвати договір з Монастирем, розв’язання земельного питання активізувалося. Його внесли до порядку денної столичної міськради.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Депутати поставили крапку в земельному питанні щодо користування землею Києво-Печерської лаври Заповідником. Це дозволить Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» взяти повністю під охорону та контроль пам’ятки світового значення, які входять до об’єктів списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», – йдеться у повідомленні пресслужби «Києво-Печерської лаври».

Останніми десятиліттями Лавра без належного оформлення земельної ділянки зазнала серйозних втрат.

«Усім відомо про незаконну забудову та нецільове використання, і сьогоднішнє рішення може, власне, завершити цю історію….Це є першим кроком до повного повернення української лаври українському народу», – зазначив генеральний директор заповідника Максим Остапенко.

Нагадаємо, представники Києво-Печерської лаври 6 лютого направили до Печерського управління поліції ГУНП у Києві повідомлення про вчинення кримінального правопорушення генеральним директором заповідника «Києво-Печерська лавра» Максимом Остапенком.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Як повідомлялося, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» отримав нового в.о. генерального директора. Ним став Максим Остапенко, який раніше керував заповідником «Хортиця».

Читайте також: 

  • УПЦ МП – підрозділ російської церкви. Рішення суду публікується вперше
  • «Владика у стресі». Ексклюзивне інтерв’ю з адвокатами митрополита Павла
  • Митрополит Павло не здається. Що відбувається у Лаврі?
  • Чи справді пішов Московський патріархат? Що відбувається в Лаврі (фото)
  • Вклонімося Мерседесу! Як митрополит Павло прощався з Лаврою

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь