Кожен киянин і гість столиці може побачити репарації, які Україна отримала після Другої світової. Історик вказав місце

Кожен киянин і гість столиці може побачити репарації, які Україна отримала після Другої світової. Історик вказав місце

«Бузкова репарація»: історик розповів, скільки декоративних рослин привезено в Україну з Німеччини у 1945 році фото з відкритих джерел

Репарації дали початок колекції бузку Національного ботанічного саду ім. Гришка

Репарації, які Україна отримала після Другої світової, дали початок знаменитій колекції бузку в Національному ботанічному саду ім. Миколи Гришка, окрасі міста і улюбленому місцю паломництва киян на початку травня. Про це розповів германіст, доктор історичних наук, директор Інституту всесвітньої історії Національної академії наук України Андрій Кудряченко в розмові з «Главкомом».

На сайті Ботанічного саду вказано, що перші сорти бузків звичайного і широколистого французької, німецької та американської селекції завезли в 1946 році з Німеччини, саме ці сорти (30 найменувань) склали основу колекції.

Це найбільш екзотична частина того спадку Третього Рейху, який Москва дозволила Україні отримати як репарації після війни.

Зазначається, що загалом до України прибули з Німеччини 33 вагони саджанців декоративних рослин.

Більше того, для облаштування території Ботанічного саду залучали як чорноробів полонених німецьких солдатів. 

«Існує документ, в якому Микита Хрущов, який тоді був головою Ради народних комісарів, тобто уряду УРСР, просить Сталіна виділити більше полонених для відновлювальних робіт, аргументуючи тим, що Україна найбільше з радянських республік постраждала від руйнувань під час війни. Проте Сталін відмовив», – зазначає науковець.

Нагадаємо, програвши війну, у 1945 році Німеччина була розтоптана і розкрадена переможцями, розтягнута на трофеї державами та конкретними генералами й солдатами. Країну розділили на окупаційні зони між СРСР, США, Великою Британією та Францією, і у своїй зоні кожен брав усе, що бажав, а Радянський Союз – усе, що бачив. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь