Десна – одна з найбільших річок України, є правою притокою Дніпра фото з відкритих джерел
Київська обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій заборонила купатися та ловити рибу в річці
У річці Десна було виявлено отруйну речовину, яка спускається течією з-під російського кордону. Про це повідомив Вишгородський міський голова Олексій Момот.
За його словами, 26 серпня було проведено позачергове засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під час якого вирішили заборонити для мешканців купання та вилов риби у Десні.
«У річці Десна та її затоках виявлено отруйну речовину, яка спускається по течії з російського кордону. Категорично заборонити всьому підпорядкованому о/с купатись, переплавлятись, рибалити в Десні та її затоках», – написав Момот.
Заборона буде діяти для Броварської, Вишгородської та Пірнівської територіальної громад до отримання безпечних показників від екологів.
Однак згодом Олексій Момот свій пост видалив.
Як повідомила Київська обласна військова адміністрація, Державна екологічна інспекція Столичного округу не виявила перевищення гранично допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин у річці Десна в межах Київської області. Вміст кисню також в межах норми. Фактів мору риби не виявлено.
Десна – одна з найбільших річок України, що протікає на півночі країни і є правою притокою Дніпра. Довжина річки становить близько 1,130 км, з яких приблизно 591 км – на території України. Вона бере свій початок в Росії, в Смоленській області, і протікає через Чернігівську, Київську та Сумську області.
Напередодні у річці Сейм, яка є притокою Десни, також було зафіксовано забруднюючі речовини.
Читайте також:
- Війна змінює екосистему України: орнітологи попередили про небезпеку
- Заповідника «Асканія-Нова» більше немає, окупанти його розграбували, – очільник Херсонщини
- Річниця катастрофи на Каховській ГЕС: хронологія великої біди і що тепер із територією
- Загинуло 50 тис. дельфінів. Українські науковці б’ють на сполох